• 1 z 9
 

Ametystová špička originálně zasazená ve stříbrném přívěsku

 

Jedinečný stříbrný přívěsek s pravým českým ametystem pocházejícím ze slavného naleziště Česká Mez nedaleko Žďáru nad Sázavou (Vysočina).

Jedná se o menší až drobný krystal ametystu, který má opravdu nádhreně zachovalé všechny obvodové stěny i samotnou špičku. Ta je prakticky dokonalá a nepoškozená. Tento krystalek je navíc z části i tzv. oboustranně vyvinutý, takže náznak špice můžete spatřit i na opačné straně krystalu.

Ametyst má částečně lesklý povrch a je celý krásně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou). Místy lze i lehce nahlédnout dovnitř kamínku a pozorovat tak různé úkazy jako mlhoviny, inkluze nebo peříčka.

Po důkladnějším zapátrání pak objevíte i drobnou barevnou duhu.

Velice příjemná je pak samotná barva ametystu, která se pyšní půvabným jemně až středně fialovým odstínem. Nejvíce samozřejmě toto úžasné zbarvení vynikne na sluníčku, nebo když krystalek nasvítíte baterkou.

Přívěsek s ametystem jsme pro vás samozřejmě postupným pootáčením detailně nafotili ze všech stran a úhlů a to jak na bílém tak i černém podkladu, aby jste měli co možná nejlepší představu nejen o jeho tvaru, ale také barvě (U vzorku je tedy celkem 9 fotografií).

 

Ametyst je originálně a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Ametyst navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží.

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu krásným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Česká Mez (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry kamene: 19 x 14 x 13 mm

Váha přívěsku: 5 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

Další nabídku přírodních českých ametystů zasazených ve stříbrných přívěscích naleznete v naší sekci - PRODEJ STŘÍBRNÝCH PŘÍVĚSKŮ S AMETYSTEM

Dostupnost Prodáno
1 630 Kč
Kód produktu 20425
Kategorie Stříbrné přívěsky s ametystem z ČR
Položka byla vyprodána...