• 1 z 7
 

Část krystalu lesklé záhnědy s vnitřním světem, albitem, muskovitem a křemenem

 

Pěkný vzorek přírodní záhnědy ze známého českého naleziště Dolní Bory (Vysočina).

Jedná se o menší až střední část krystalu záhnědy, která má dochovalé některé obvodové krystalové stěny a část špice.

Povrch záhnědy je z pohledové strany krásně lesklý. Díky tomu lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou i poměrně dobře nahlédnout dovnitř a pozorovat tak jeho hezký vnitřní svět s množstvím mlhovinových závojů, inkluzí či peříček.

Ze zadní strany je kámen v horní polovině pokrytý bílým albitem. Objevíte zde také drobné šupinky (krystalky) světlé slídy, nebo-li lesklého muskovitu a ve spodní pasáži je záhněda porostlá šedým křemenem.

Po důkladnějším prozkoumání lze objevit i drobounkou barevnou duhu.

Nádherná je také samotná barva záhnědy, která má jemně hnědý až kouřový odstín. Barva záhnědy nejlépe vynikne při prosvícení baterkou, což je dobře zachyceno na posledních dvou fotografiích (celkem je u vzorku 7 snímků).

  

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 40 x 33 x 20 mm

Váha: 36 g

 

Články související s tímto kamenem:

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

U nás vždy víte, co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje. V tomto popisu navíc naleznete i červeně vytučněná slova či slovní spojení, pod kterými naleznete jednotlivé články. (Stačí na toto červeně psané slovo kliknout a v novém okně vašeho prohlížeče se otevře celý článek).

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

 

Dostupnost Prodáno
330 Kč
Kód produktu 21738
Kategorie Pravá záhněda - přírodní kámen z Česka
Položka byla vyprodána...