Jedná se o poměrně větší a mohutnější špalek skorylu, který se pyšní unikátním hypoparalelním růstem.
Skoryly s touto jedinečnou strukturou růstu se v naší přírodě vyskytují zcela ojediněle a jsou tedy velice vzácné.
Vzorek vypadá, jakoby se skládal z velkého množství drobných jehlicovitých turmalínků, což vypadá skutečně fantasticky a vysoce esteticky.
Pokud turmalín zblízka nasvítíte baterkou, zjistíte že některé z těchto jehlic jsou i z části průsvitné a mají podmanivou hnědou až zlatavou barvu. To je způsobeno tím, že je zde v menší míře obsažen i hnědý turmalín odborně nazývaný jako dravit. Tento turmalín je vysoce vzácný a samostatně se v naší přírodě prakticky nevyskytuje, občas jej však můžete spatřit právě ve spojení s černým turmalínem jako je tomu zde.
Prakticky celý kámen má navíc úžasný lesk a v jedné pasáži je zdobený shlukem stříbrně lesklých lupínků muskovitu. Většina z vás minerál muskovit zná pod jeho neodborným názvem a sice jako světlá slída či kočičí stříbro.
Jedna čelní strana skorylu je sice bez ukončení, ta druhá se však může pochlubit moc hezkým částečným dohojením, takže zde můžete obdivovat množství drobounkých lesklých plošek. Toto částečné ukončení je zachyceno i v detailu na jedné z fotografíí. Díky dohojení můžeme skoryl zařadit mezi tzv. Mistrovské krystaly a sice Samoléčitele.
Tento skoryl je vhodný především pro vášnivé sběratele minerálů, kteří dokáží asi nejvíce ocenit jedinečnost a vzácnost tohoto kamene. Zamilovat si jej však samozřejmě mohou i lidé zajímající se o drahé nerosty kvůli jejich energetickým účinkům.