Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 7
 

Černý turmalín se zajímavým plochým a podlouhlým tvarem

 

Nevšední ukázka přírodního černého turmalínu skorylu z oblíbené šutrácké lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o středně velký turmalín, který se může pochlubit poměrně zajímavým plochým a podlouhlým tvarem. Na délku tento špalík měří téměř 5 centimetrů, což už je opravdu hodně. Podobné kousky se totiž v naší přírodě nacházejí spíše vyjímečně, takže tento vzorek patří rozhodně mezi ty vzácnější a cennější.

Skoryl je navíc opravdu vysoce lesklý a zdobený výrazným rýhováním. Z jedné strany má sice stěny mírně sedřené, to však rozhodně nijak nekazí celkový krásný dojem z tohoto kamene.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 48 x 23 x 10 mm

Váha: 29 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

U NÁS VŽDY VÍTE CO KUPUJETE

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje. V tomto popisu navíc naleznete i červeně vytučněná slova či slovní spojení, pod kterými naleznete jednotlivé články. (Stačí na toto červeně psané slovo kliknout a v novém okně vašeho prohlížeče se otevře celý článek).

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

 

Další nabídku přírodních černých turmalínů z ČR naleznete v naší sekci - PRODEJ ČERNÝCH TURMALÍNŮ, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - NABÍDKA ČERNÝCH TURMALÍNŮ.

Dostupnost Prodáno
550 Kč
Kód produktu 19801
Kategorie Turmalín - černý skoryl z Vysočiny
Položka byla vyprodána...