Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 8
 

Černý turmalín skoryl - Samoléčitel

 

Vzácná ukázka černého turmalínu skorylu ze známé šutrácké lokality Pikárec (Vysočina). Jedná se o část krystalu černého turmalínu, který se pyšní vysokým leskem. Po svém obvodu je pak skoryl od přírody zdobený typickým jemným rýhováním.

Turmalín se z jedné strany může pochlubit velice estetickým ukončením. Nejde však o klasické zakončení, nýbrž o tzv. dohojení, které je tvořeno větším množstvím drobných lesklých plošek. Díky tomu se tento kámen řadí mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně Samoléčitele.

Černé turmalíny pocházející z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční, svými vibracemi jsou nám však daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější. Pokud tedy plánujete s těmito vzácnými kamínky pracovat a využívat tak jejich pozitivní energetické účinky a vlastnosti, určitě vám doporučujeme zakoupit černé turmalíny nalezené v České Republice. (Zahraniční turmalíny se navíc velice často falšují či uměle dobarvují, aby se tak uměle dosáhlo jejich lepšího vzhledu).

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 25 x 22 x 15 mm

Váha: 11 g

Dostupnost Prodáno
270 Kč
Kód produktu 16612
Kategorie Turmalín - černý skoryl z Vysočiny
Položka byla vyprodána...