• 1 z 6
 

Český křišťál s ledově bílou barvou - tromlovaný kamínek

 

Netradiční ukázka křišťálu pocházejícího z oblíbené kamínkářské lokality Suky nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o tzv. tromlovaný neboli leštěný křišťál, který má tvar valounku.

Díky tomuto zpracování (tromlování) nemá kamínek žádné ostrné hrany a působí velmi hravým a mazlivým dojmem. Výborně se hodí například na každodenní nošení v kapse či peněžence.

Křišťálek je celý výborně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a díky převážně lesklému povrchu lze i skvěle nahlédnout dovnitř kamene a pozorovat tak jeho zajímavý vnitřní svět.

Ten ukrývá slušnou čistotu, můžete se zde však kochat i množstvím různých úkazů jako jsou mlhovinové závoje či různá peříčka nebo inkluze.

Samotná barva kamínku má půvabný ledově bílý až průzračný odstín, který patří k tomu nejhezčímu jaký můžou české křišťály nabídnout.

 

Co jsou to vlastně tromlované kameny?

Tromlované nebo též tamblované kameny jsou vlastně leštěné kamínky, které vznikají z původně surových (přírodních) kamenů. Ty se několik dní otáčejí v bubnech společně s brusným a později leštícím práškem. Tímto zpracováním (tromlováním) se napodobuje přírodní proces omílání kamínků vodou v potůčkách či řekách. Tromlování dokáže tento přirozený proces značně urychlit a nám tak z nevzhledných surových úlomků kamenů za relativně krátkou dobu vniknou nádherné valounky, které jsou krásné na pohled a velmi příjemné až mazlivé na dotek.

 

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Rozměry: 20 x 17 x 14 mm

Váha: 9 g

 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost a jasný původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Další české křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních křišťálů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
280 Kč
Kód produktu 21876
Kategorie Přírodní křišťál - pravý kámen z Česka
Položka byla vyprodána...