• 1 z 8
 

Lehce ohlazený citrín s příjemnou žlutou barvou prostoupený oranžovým křemenem

 

Pěkný vzorek přírodního citrínu v kombinaci s křemenem z oblíbené lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o středně velký citrín, který je v některých pasážích prostoupený oranžovým křemenem. To však tomuto kameni nijak výrazně neubírá na kráse. Díky přítomnosti křemene působí citrín při prosvícení sluníčkem nebo baterkou sytějším žlutým odstínem. Je to způsobeno tím, že křemen část své oranžové barvy předává právě citrínu a ten je pak jakoby více žlutý.

Povrch citrínu je téměř celý matný, místy pak lehounce ohlazený a kamínek je sluníčkem nebo baterkou z části i průsvitný.

Hezká je také barva citrínu, která má na denním světle příjemný středně žlutý odstín. Nejvíce pak samozřejmě toto zbarvení vynikne pokud je kámen mokrý a na sluníčku, což je dobře zachyceno na posledních dvou fotografiích (celkem je u vzorku 8 snímků).

Většina lidí si myslí, že citrín ve spojení s křemenem nevypadá tak dobře, mnohdy však právě tyto kameny působí daleko zajímavěji než samotné citrínky.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 60 x 51 x 42 mm

Váha: 105 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

————————————————————————————

Ke každé objednávce dárek zdarma

Pokud si na našem e-shopu objednáte nějáký kamínek, stříbrný šperk, náramek, náhrdelník či knihu, dostanete od nás dárek v podobě jednoho minerálu z Vysočiny zdarma. Při rozbalování Vaší zásilky se tak můžete těšit na milé překvapení.

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
300 Kč
Kód produktu 23670
Kategorie Pravý citrín - přírodní kámen z Česka
Položka byla vyprodána...