• 1 z 6
 

Citrín z Vysočiny s příjemnou světle žlutou barvou

 

Pěkný kousek pravého českého citrínu ze známé kamínkářské lokality Kněževes (Vysočina).

Jedná se o přírodní citrín, který menší částí pozvolna přechází do křemene, na kterém byl původně narostlý.

Povrch citrínku je převážně ohlazený (matný), i přes to však můžeme z jedné strany pozorovat hned dva pestrobarevné odlesky tzv. barevné duhy o velikosti cca 5 x 5 mm.

Nádherná je i samotná barva citrínu, která má půvabný jemně žlutý odstín. Kamínky se světle žlutou barvou se mezi sběrateli často označují jako "citríny s barvou šampaňského". Křemen má pak typický světle šedý odstín.

Pokud Vás citríny zajímají a chcete se o nich dozvědět více, začtěte se do našeho poutavého článku s názven "Jak poznat pravý citrín".

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 41 x 37 x 22 mm

Váha: 43 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje. V tomto popisu navíc naleznete i červeně vytučněná slova či slovní spojení, pod kterými naleznete jednotlivé články. (Stačí na toto červeně psané slovo kliknout a v novém okně vašeho prohlížeče se otevře celý článek).

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

 

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

 

Dostupnost Prodáno
320 Kč
Kód produktu 20634
Kategorie Pravý citrín - přírodní kámen z Česka
Položka byla vyprodána...