Články

Jak účinně eliminovat elektrosmog? Přirozenou ochranu poskytuje černý turmalín skoryl.

Elektrosmog je neionizující elektromagnetické záření, kterému se již v dnešní době prakticky nelze vyhnout. Lidé využívají řadu elektrotechnických a elektronických zařízení, která usnadňují život a vzájemnou komunikaci. Většina těchto zařízení je nepřetržitě zapnuta a vysílá vlnění, které není vidět ani cítit, takže si mnoho lidí, kromě některých citlivých jedinců, ani neuvědomuje v jakém nezdravém prostředí žije. Proti vlivům elektromagnetického záření nám může pomoci i jeden z nejsilnějších očistných kamenů a tím je černý turmalín skoryl. Tento kámen pracuje jako přírodní rušička, pohlcuje a neutralizuje negativní energie v prostoru, kde je umístěn, a tak ho neustále čistí ... (zobrazit celý článek).

Jak správně vybrat vhodný drahý kámen? Ten pravý si Vás zavolá sám.

Nejvhodnější způsob výběru je však podle vlastní intuice. Kámen, který Vás osloví jako první, často bývá ten správný. Něčím Vás zaujme a Vy víte, že bez něj nemůžete odejít. Kameny si totiž vždy samy hledají své budoucí majitele a ne naopak. Proto si v podstatě nevybíráte kámen Vy, ale on si vybírá Vás! Něčím nepopsatelným člověka podvědomě přitahuje, protože tajemství, která jsou v minerálech ukryta, nebyla dosud zcela odhalena ... (zobrazit celý článek).

Vnitřní svět kamenů a krystalů

Všechny kameny a krystaly mají uvnitř svůj vlastní vesmír. Ten je možné často pozorovat i lidským okem, pokud je kámen průsvitný a má alespoň jednu stranu lesklou. Toto okno, kterým nahlížíme do jeho vnitřní struktury, nám odhalí jeho unikátní svět. Ten se skládá z řady různých úkazů, a tak v něm můžeme vidět objekty ve tvaru peříčka, bublinek, inkluze, barevné duhy, mlhovinové závoje a další zajímavé fenomény, které vznikly před miliony let při jeho vývinu a růstu. Všechny tyto fantazii rozvíjející úkazy často připomínají nádherné galaxie jako ve skutečném vesmíru ... (zobrazit celý článek).

České a moravské záhnědy

Jedním z nejžádanějších českých kamenů je drahokamová odrůda křemene - záhněda. Nachází se v Čechách i na Moravě, avšak nejkrásnější krystaly pochází z Vysočiny, kde byly již v dřívějších dobách objeveny na několika významných nalezištích. Naši sběratelé drahých kamenů si často neuvědomují, proč je právě záhnědy z České republiky tak silně přitahují. Spirituálně naladění lidé však cítí, že tyto kameny vyzařují silnou a léčivou pozitivní energii. Jemné a specifické vibrace záhněd s námi pracují na naší podvědomé úrovni, a tak už pouze přítomnost samotných kamenů prospívá našemu tělu i duši ... (zobrazit celý článek).

Jak poznat pravý citrín?

Jak poznat pravý citrín od toho nepravého - uměle vyrobeného? To může být někdy opravdu velmi těžké. Podívejme se tedy na několik faktorů a ukazatelů, které nám mohou napovědět. Jedním z poznávacích znamení pravého citrínu může být místo odkud kámen pochází, respektive kde byl nalezen. Naprostá většina zahraničních citrínů je falešných, a tak doporučujeme nakupovat citríny ze zahraničí pouze u ověřených prodejců. Pokud původem citrínů je určité naleziště v České republice, tak budou s největší pravděpodobností pravé, protože se zatím tuzemské citríny nefalšují ... (zobrazit celý článek).

Kameny a obytné prostory

Většinu svého života pobýváme v uzavřených prostorách, které mohou mít nepříznivý vliv na naše zdraví. Tuto skutečnost si často vůbec neuvědomujeme, a proto ani netušíme, co vše může ohrožovat naše zdraví. Mohou to být přírodní síly jako jsou geopatogenní zóny (místa zemských zlomů), nebo podzemní vodní proudy, ale také elektrosmog a elektromagnetická záření vycházející z televize, počítačů, nebo mobilních telefonů, které bychom neměli umisťovat do prostor, kde spíme a už vůbec ne do blízkosti své hlavy ... (zobrazit celý článek).

Duhové kameny a krystaly

Duha je symbolem jednoty, protože spojuje každou barvu v souladu se zbývajícími a dokazuje, že je opravdu možné, přemostit jednu energii k druhé a jednu čakru k další. Kameny s duhou jsou velmi silnými společníky při práci v osobních meditacích, kdy se vědomě soustředíme na propojení energetických center. Pokud je krystal, nebo kámen, který obsahuje duhu umístěn mezi dvě čakry, které nejsou v souladu, pomůže jim propojit se do jednoty. Tímto způsobem mohou být duhové krystaly využity ke sjednocení čakrového systému ... (zobrazit celý článek).

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem