• 1 z 14
 

Dokonalý krystal záhnědy z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách

 

Velmi kvalitní vzorek přírodní záhnědy pocházející z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách a to z nadmořské výšky cca 3000 m.n.m.

Jedná se o menší krystal záhnědy, který má nádherně zachovalé všechny obvodové stěny s pouze nepatrnými oděrkami. Samotná špice krystalu je pak prakticky dokonalá.

Povrch záhnědy je částečně až zcela lesklý, takže když kámen prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete velmi dobře nahlédnout dovnitř a kochat se tak nádherným vnitřním světem.

Ten ukrývá především velice slušnou, místy až drahokamovou čistotu, můžete zde však obdivovat i mnoho půvabných úkazů jako jsou mlhoviny, inkluze či peříčka. Po pečlivém prozkoumání lze ve spodní části krystalu objevit i malou barevnou duhu.

Zajímavá je pak také barva záhnědy. Ta má ve stínu temně hnědý až skoro černý odstín, pokud však krystal prosvítíte sluníčkem nebo baterkou rozzáří se velmi příjemným hnědým zbarvením s lehce kouřovým či dokonce žlutým nádechem.

Kámen jsme pro vás samozřejmě postupným potáčením detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu (U vzorku je celkem 14 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

PŘÍBĚH KAMENE...

Tento zachovalý a hodnotný krystal záhnědy pro vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.

Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.

Pokud tedy toužíte po drahém minerálu ze zahraničí, určitě vám doporučujeme tyto kameny se svým vlastním příběhem, hledané s nadšením a láskou.

 

Místo nálezu: Mont Blanc (francouzské Alpy)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 42 x 20 x 15 mm

Váha: 21 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

Další nabídku přírodních českých záhněd naleznete v naší sekci - Prodej záhněd, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - Nabídka záhněd.

Dostupnost Prodáno
720 Kč
Kód produktu 18565
Kategorie Pravá záhněda - přírodní kámen z Česka
Položka byla vyprodána...