• 1 z 7
 

Drobný krystal temně kouřové záhnědy z ČR zasazený ve stříbře

 

Půvabný stříbrný přívěsek s pravou přírodní českou záhnědou pocházející z naleziště Dolní Bory (Vysočina).

Jde o menší až drobný krystal záhnědy, který má velmi slušně zachovalé obvodové stěny i samotnou špičku. Ta je prakticky dokonalá a z jedné strany se navíc pyšní zajímavým stupňovitým růstem.

Kamínek je krásně průsvitný (sluníčkem či baterkou) a díky částečnému lesku lze místy i lehce nahlédnout dovnitř krystalu a pozorovat tak různé úkazy jako mlhoviny, inkluze nebo peříčka.

Pokud vzorek za pomocí baterky prozkoumáte o něco důkladněji, objevíte i pěkný menší duhový odlesk.

Velice příjemná je také samotná barva záhnědy, která má kvalitní temně kouřový odstín.

Tento konkrétní stříbrný přívěsek se záhnědou je díky svým menším rozměrům a váze VHODNÝ PŘEDEVŠÍM PRO DĚTI, nebo pro ty z vás, kteří rádi nosíte pouze decentní menší kamínky.

 

Záhněda je nápaditě a precizně zasazena ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh" - stačí kliknout na červeně vytučnění odkaz)

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Kamínek navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží.

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Dolní Bory u Velkého Meziříčí (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry kamene: 21 x 11 x 10 mm

Váha přívěsku: 4 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO PRODUKTEM :

(kliknutím na text níže otevřete článek)

 

Další nabídku přírodních českých záhněd zasazených ve stříbrných přívěscích naleznete v naší sekci - PRODEJ STŘÍBRNÝCH PŘÍVĚSKŮ SE ZÁHNĚDOU.

Dostupnost Prodáno
1 370 Kč
Kód produktu 20407
Kategorie Stříbrné přívěsky se záhnědou z ČR
Položka byla vyprodána...