• 1 z 3
 

Drobný velmi čistý růženínek zasazený ve stříbrném přívěsku

 

Decentní stříbrný přívěsek s přírodním českým růženínem pocházejícím z proslavené šutrácké lokality Dolní Bory (Vysočina).

V tomto přívěsku najdete malý, ale velice kvalitní a estetický kousek růženínu.

Kamínek se pyšní příjemným narůžovělým zbarvením a opravdu slušnou vnitřní čistotou. Nejvíce samozřejmě barva a čistota kamínku vyniknou na sluníčku.

Najít v naší přírodě estetický růženínek, který má hezkou růžovou barvu, dobrou vnitřní čistotu a navíc se svým tvarem a velikostí hodí do přívěsku, je opravdu náročné, proto je naše nabídka omezená a vždy v ní najdete pouze několik málo kousků. Snažíme se však sortiment dle našich možností (nálezů) neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat.

Tento konkrétní přívěsek srůženínem je určený především těm z vás, kteří rádi nosíte pouze drobnější šperky.

Pokud vás zajímají další podrobnější informace o našich stříbrných přívěscích, určitě se začtěte i do textu níže.

————————————————————————————

Růženín je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Růženín navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku. Pod každým popisem kamene či přívěsku s ním také naleznete odkazy na jednotlivé články, které s ním souvisejí.

————————————————————————————

Místo nálezu: Dolní Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2022

Rozměry kamene: 13 x 10 x 7 mm

Váha přívěsku: 2 g

————————————————————————————

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

» Růženín - účinky, vlastnosti, význam «

» Růženín - zajímavosti a další nabídka «

» Naleziště s výskytem minerálů - Bory «

» Vnitřní svět kamenů a krystalů «

» Náš příběh «

» Puncovní značky «

————————————————————————————

Dostupnost Prodáno
1 490 Kč
Kód produktu 24567
Kategorie Stříbrné přívěsky s růženínem z ČR
Položka byla vyprodána...