Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 7
 

Drůza ametystu se vzácnými krystaly tzv. fantomy

 

Hezká ukázka ametystu ze slavné šutrácké oblasti Horní Halže (Krušné hory).

Jedná se o menší drůzu ametystu, která je narostlá na typické křemenné podložce. Drůza (srostlice) má po svém obvodu krásný sytě fialový ametystový lem a u vrcholu je tvořena množstvím drobných krystalků, které mají velice jemně fialový nádech. Některé z těchto špiček přechází svojí barvou až téměř do křišťálu.

Tato drůzička se však pyšní jedním velice vzácným úkazem. Většina špiček (krystalků) v sobě totiž ukrývá tzv. FANTOM. Jedná se vlastně o krystal uvnitř krystalu, který vznikl zastavením růstu krystalu v určité fázi vývoje a jeho opětovným růstem. Tento vzácný úkaz je částečně zachycený na poslední fotografii, kde je dobře patrné, že původní krystaly byly pokryté tečkami černého hematitu.

Pokud vás fascinují zajímavé a netradiční kousky minerálů, tento vzorek je přesně pro vás.

 

Místo nálezu: Horní Halže - ametystová (Krušné hory)

Rok nálezu: 2017

Rozměry: 42 x 29 x 23 mm

Váha: 31 g

 

ČESKÉ vs. ZAHRANIČNÍ DRAHÉ KAMENY

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY a to na adrese www.ceskekrystaly.cz

Dostupnost Prodáno
330 Kč
Kód produktu 17062
Kategorie Ametyst - krystaly a drůzy
Položka byla vyprodána...