Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 8
 

Drůza křišťálu prostoupeného křemenem - Dvojitý Mistrovský krystal

 

Pozoruhodný kousek křišťálu v kombinaci s křemenem ze známé české lokality Žulová (Jeseníky).

Jedná se o menší srostlici (drůzu) dvou krystalů křišťálu, které jsou zajímavě prostoupeny křemenem. Téměř v celé délce krystalů jsou oba minerály (křišťál i křemen) zastoupeny přibližně ve stejném poměru, jedna ze špiček je pak zcela křišťálová. V nejspodnější části se pak nachází drobná čistě křemenná podložka.

Křemen má zde typickou mléčnou až šedobílou barvu, křišťál se pak může pochlubit poměrně vzácným ledově bílým odstínem.

Nejlépe kombinace těchto dvou nerostů vynikne, pokud kamínek prosvítíte sluníčkem nebo baterkou.

Oba dva krystaly mají velice slušně zachovalé obvodové stěny, špička se však bohužel dochovala pouze u jednoho z nich. To však kameni nijak výrazně neubírá na jeho celkové kráse.

Krystaly se díky svému unikátnímu tužkovému (úzkému a dlouhému) tvaru navíc řadí mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Laserovou hůlku.

Díky jedinečnému spojení právě dvou krystalů, lze však tento vzorek zařadit i mezi další z Mistrovských krystalů a sice Tantrickou dvojici.

Tato drůza křišťálu a křemene sice není úplně dokonalá a nepatří ani mezi ty největší, i přesto se však jedná o velice zajímavý kousek z naší země, který má rozhodně co nabídnout.

 

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 51 x 22 x 12 mm

Váha: 13 g

 

NALEZIŠTĚ ŽULOVÁ - JESENÍKY

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY a to na adrese www.ceskekrystaly.cz

Dostupnost Prodáno
290 Kč
Kód produktu 17011
Kategorie Křišťál - přírodní kámen z Moravy
Položka byla vyprodána...