• 1 z 4
 

Elegantní stříbrný přívěsek s krystalem fialového ametystu z České Meze

 

Originální stříbrný přívěsek s pravým českým ametystem pocházejícím z oblíbeného šutráckého naleziště Česká Mez (Vysočina).

Jedná se o drobný krystal ametystu, který má krásně zachovalou špičku a některé obvodové stěny. Povrch kamene je částečně až zcela lesklý, takže pokud krystal prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete poměrně snadno nahlédnout dovnitř a pozorovat tak jeho půvabný vnitřní svět. Ten ukrývá především slušnou čistotu s pouze menším množstvím mlhovinek, inkluzí či peříček.

Velmi kvalitní je i samotná barva ametystu, která se pyšní opravdu příjemným středně fialovým odstínem. Nejvíce samozřejmě toto úžasné zbarvení vynikne, pokud je kamínek na sluníčku.

Ametyst je originálně a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Ametyst navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. (Jelikož se jedná o ruční práci tak se mohou některé kamínky ve stříbře nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu).

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu krásným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Česká Mez u Žďáru nad Sázavou (Vysočina)

Rok nálezu: 2018

Rozměry kamene: 18 x 14 x 10 mm

Váha přívěsku: 4 g

 

Dostupnost Prodáno
1 450 Kč
Kód produktu 17932
Kategorie Stříbrné přívěsky s ametystem z ČR
Položka byla vyprodána...