• 1 z 7
 

Estetický černý turmalín se zajímavým stupňovitým ukončením

 

Pohledný kousek přírodního černého turmalínu skorylu z vyhlášené kamínkářské lokality Bory (Vysočina).

Jedná se o menší špalík černého skorylu, který se z jedné strany může pochlubit téměř dokonale zachovalým stupňovitým ukončením, což je dobře zachyceno na prvních dvouch fotografiích.

Kamínek je celý lesklý a místy pokrytý hnědo-oranžovým limonitem. Po obvodu je pak turmalín zdobený půvabným jemným rýhováním.

Pokud máte rádi estetické a kvalitní vzorky, tento kousek skorylu si jistě zaslouží vaši pozornost.

 

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 19 x 19 x 14 mm

Váha: 8 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme osobně nalezli v oblasti Vysočiny (přečtěte si "Náš příběh") takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Turmalíny z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.

 

Další nabídku přírodních černých turmalínů z ČR naleznete v naší sekci - PRODEJ ČERNÝCH TURMALÍNŮ, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - NABÍDKA ČERNÝCH TURMALÍNŮ.

Dostupnost Prodáno
350 Kč
Kód produktu 20461
Kategorie Turmalín - černý skoryl z Vysočiny
Položka byla vyprodána...