Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 17
 

Fantastická srostlice krystalů křišťálu z Alp - Katedrála Světelná knihovna

 

Luxusní sbírkový vzorek přírodního křišťálu pocházejícího z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách a to z nadmořské výšky cca 3000 m.n.m.

Jedná se o větší estetickou srostlici, tvořenou několika krásně zachovalými krystaly křišťálu.

Na první pohled jistě zaujme největší tzv. dominantní krystal, který se může pochlubit tím, že je oboustranně vyvinutý. Z jedné strany najdete klasickou jednu velkou špici, druhá strana je pak tvořena několika menšími špičkami.

Na tomto hlavním krystalu je pak zajímavě přirostlý další krystal křišťálu o velikosti cca 4,5 centimetru, který je taktéž oboustranně vyvinutý, takže má špice na obou svých koncích.

Dále zde nadete ještě několik menších až drobných krystalků o velikosti kolem jednoho centimetru.

Jistě jste si také už všimli, že krystaly na této srostlici nejsou úplně obyčejné a že mají poněkud zvláštní růst. Jde o velice vzácný tzv. katedrálový růst, který se u krystalů objevuje zcela vyjímečně. Díky tomu můžete tento vzorek zařadit mezi unikátní Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Katedrálu - Světelnou knihovnu.

(Tyto katedrálově rostlé krystaly se v naší nabídce objevují díky svému vzácnému výskytu naprosto ojediněle, proto jestli po takovém kameni toužíte, příliš dlouze se nerozmýšlejte, jistě se tu dlouho neohřeje).

V některých menších úsecích jsou pak krystaly dokonce i tzv. dohojené množstvím drobounkých lesklých plošek a špiček, takže tento kámen by jsme mohli částečně zařadit i mezi Mistrovský krystal označovaný jako Samoléčitel.

Krystaly mají matný až částečně lesklý povrch a jsou lehce pokryty tenoučkou vrstvičkou nazelenalého chloritu. Tento chlorit však není nijak výrazný, takže rozhodně nekazí celkový krásný dojem z kamene, jedná se spíše o zajímavost.

Při prosvícení vzorku sluníčkem nebo baterkou můžete v některých pasážích i lehce nahlédnout dovnitř krystalů a pozorovat tak jejich hezký vnitřní svět.

Kámen je celý krásně průsvitný (viz poslední tři fotografie) takže ukrývá poměrně dobrou čistotu, můžete zde však pozorovat i půvabné mlhovinové závoje, či různé inkluze a peříčka. Po důkladnějším prozkoumání pak objevíte i nádhernou pestrobarevnou duhu o velikosti cca 5 x 5 milimetrů.

Jedinečná je pak také samotná barva křišťálu, která má bílý až průzračný odstín s nevšedním jemně kouřovým až zelenkavým nádechem. Pokud je kámen ve stínu, kouřové a zelené tóny jsou více patrné, když je křišťál naopak na sluníčku nebo jej zblízka nasvítíte silnou baterkou, převládá pro křišťál typické bílé až čiré zbarvení.

Pokud vás fascinují Mistrovské krystaly a máte rádi větší, kvalitní a estetické vzorky, tato obdivuhodná srostlice křišťálů z Alp pro vás bude přesně tím pravým co hledáte.

 

PŘÍBĚH KAMENE...

Tento úžasný sbírkový vzorek přírodního křišťálu pro vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.

Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.

Pokud tedy toužíte po drahém minerálu ze zahraničí, určitě vám doporučujeme tyto kameny se svým vlastním příběhem, hledané s nadšením a láskou.

 

Místo nálezu: Mont Blanc (francouzské Alpy)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 85 x 64 x 58 mm

Váha: 370 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

Další nabídku přírodních křišťálů naleznete v naší sekci - Prodej křišťálů, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - Nabídka křišťálů.

Dostupnost Prodáno
5 400 Kč
Kód produktu 18946
Kategorie Křišťál - přírodní kámen z Moravy
Položka byla vyprodána...