• 1 z 6
 

Fantastický tužkový černý turmalín s dokonalým ukončením precizně zasazený ve stříbřě

 

Exkluzivní stříbrný přívěsek s pravým černým turmalínem skorylem pocházejícím z významné české mineralogické oblasti Pikárec (Vysočina).

Tento krystal (váleček) černého turmalínu na první pohled jistě každého zaujme svým úzkým a dlouhým tvarem. Tyto velmi vzácně se vyskytující turmalíny se označují jako "tužkové".

Tyto podlouhlé (tužkové) turmalíny se v přírodě nachází skutečně vyjímečně, proto jsou poměrně vzácné a ceněné. Díky svému jedinečnému tvaru dokáží výborně koncentrovat a usměrňovat energii a vy tak můžete jejich energetické účinky a vlastnosti využít mnohem lépe než u klasického malého krátkého špalíku.

Skoryl je navíc celý vysoce lesklý a z jedné strany se pyšní i dokonalým zakončením, díky kterému působí velmi estetickým dojmem. Samozřejmostí je pak typické jemné rýhování, kterým jsou od přírody zdobeny prakticky všechny černé turmalíny.

Tento černý turmalín byl v naší přírodě nalezen ve dvou částech, ze kterých je nyní precizně sestaven do svého původního tvaru. Tento zásah však rozhodně nijak nekazí celkový nádherný vzhled kamene a ani nesnižuje jeho energetický potenciál. Obě části turmalínu na sebe perfektně pasují a navíc je v této pasáži přívěsek velmi elegantně ozdobený zajímavým kroužkem, takže spojejí těchto dvou částí není vůbec viditelné.

Pokud jste opravdu nároční a vyžadujete vysokou kvalitu kamene i samotného stříbrného přívěsku, tento kousek jistě nezklame vaše vysoká očekávání.

 ————————————————————————————

Turmalín je originálně a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Turmalín navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu krásným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém tvaru a vzhledu (U vzorku je celkem 6 fotografií).

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry kamene: 42 x 12 x 10 mm

Váha přívěsku: 17 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————
Další stříbrné přívěsky s přírodními černými turmalíny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 
Dostupnost Prodáno
3 220 Kč
Kód produktu 21159
Kategorie Stříbrné přívěsky s černým turmalínem z ČR
Položka byla vyprodána...