• 1 z 6
 

Heřmanovská koule s částečně odkrytým jádrem

 

Moc hezký kousek přírodní heřmanovské koule z dnes již chráněné a nedostupné lokality Heřmanov u Křižanova (Vysočina).

Heřmanovská koule je velice zvláštní a specifický drahý kámen, protože je složená ze dvou odlišných minerálů.

Uprostřed této koule se nachází tzv. jádro, které tvoří tmavý lesklý flogopit. Ten je po celém obvodu lemovaný světle šedým antofylitem. Vnější tenký okraj koule pak opět pokrývá slabá vrstvička flogopitu (lesklé šupiny tmavé slídy)

Na tomto vzorku je díky částečně odkrytému jádru, nádherně vidět celé složení kamene.

Celkově jde o unikátní a jedinečný kámen, který ocení nejen vášnivý sběratelé na doplnění svých sbírek s drahými nerosty, ale také lidé kteří se o vzácné minerály zajímají kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

 

NALEZIŠTĚ  HEŘMANOV

Lokalita Heřmanov patří mezi jediné naleziště na světě, kde se tyto unikátní kameny vyskytují. Tato oblast je však již dlouhé roky chráněným územím a přírodní památkou, takže najít si svou vlastní heřmanovskou kouli již není možné.

 

ENERGETICKÉ ÚČINKY A VLASTNOSTI

Heřmanovská koule může mít velmi významné energetické schopnosti. Jedná se totiž o přírodní zvláštnost, která doposud v tomto směru nebya zcela prozkoumána a tak je opředena mnohým tajemstvím.

Pokud s drahými kameny rádi energeticky pracujete, tento vzácný nerost si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

 

Místo nálezu: Heřmanov u Křižanova (Vysočina)

Rok nálezu: 1995

Rozměry: 50 x 35 x 30 mm

Váha: 85 g

 

ČIŠTĚNÍ KAMENE

Tento vzorek nedoporučujeme dlouze a často namáčet ve vodě. Při čištění jej pouze lehce opláchněte pod vlažnou tekoucí vodou a nechte důkladně oschnout. Při manipulaci s tímto kamenem buďtě také šetrní, protože při neopatrném zacházení se ze vzorku můžou uvolňovat drobounké kamínky. Nemusíte mít však strach, při bežném prohlížení v ruce tento vzorek rozhodně nějak nepoškodíte.

 

ČESKÉ vs. ZAHRANIČNÍ DRAHÉ KAMENY

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

 

Další nabídku českých heřmanovských koulí naleznete v naší sekci - PRODEJ HEŘMANOVSKÝCH KOULÍ

Dostupnost Prodáno
1 800 Kč
Kód produktu 20152
Kategorie Heřmanovská koule
Položka byla vyprodána...