Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 9
 

Hezký přírodní citrín narostlý na křemeni

 

Pěkná ukázka surového citrínu ve spojení s křemenem z proslavené šutrácké lokality Kněževes (Vysočina).

Jedná se o menší vzorek citrínu, který je hezky narostlý na klasickém křemeni. Citrín i křemen jsou zde zastoupeny přibližně ve stejném poměru, což je nejlépe patrné, pokud kamínek prosvítíte baterkou. Polovina kamene, která je tvořena právě citrínem, je krásně průsvitná, kdežto pasáž v níž je zastoupený křemen, lze prosvítit pouze lehce.

Citrín se může pochlubit příjemným středně žlutým odstínem. Křemen má pak typickou bílo-oranžovou barvu. Nejvíce zbarvení tohoto kamene samozřejmě vynikne, pokud je mokrý a na sluníčku, což je dobře zachyceno na poslední fotografii (celkem je u vzorku 9 snímků).

Zajímavé je, že pokud kamínek důkladněji prozkoumáte, zjistíte, že citrín zde tvoří část krystalu. Kvůli matnému a ohlazenému povrchu to však na první pohled není příliš patrné.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 45 x 31 x 17 mm

Váha: 29 g

 

KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE DÁREK ZDARMA

Pokud si na našem e-shopu objednáte nějáký kamínek, stříbrný šperk, náramek či knihu, dostanete od nás dárek v podobě jednoho minerálu z Vysočiny zdarma. Při rozbalování vaší zásilky se tak můžete těšit na milé překvapení.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY a to na adrese www.ceskekrystaly.cz

Dostupnost Prodáno
210 Kč
Kód produktu 16894
Kategorie Citrín - přírodní kameny a krystaly
Položka byla vyprodána...