• 1 z 8
 

Hezký váleček lesklého černého turmalínu

 

Pěkná ukázka černého turmalínu z naleziště Bory (Vysočina). Jedná se sice o menší, ale velice estetický váleček neukončeného černého skorylu s vysokým leskem a krásným jemným rýhováním, které je pro černé turmalíny typické.  

Kamínek jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost i jasný původ.

 

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 22 x 18 x 15 mm

Váha: 15 g

 

ČERNÝ TURMALÍN NEBO SKORYL? JAK TENTO MINERÁL VLASTNĚ SPRÁVNĚ NAZÝVAT?

Černý turmalín se odborně nazývá skoryl, proto se u tohoto vzácného minerálu můžete setkat s různými variantami tohoto názvu. Asi nejčastěji se používá pojmenování černý turmalín, někdo má však zažitý celý název tedy černý turmalín skoryl. Jiní si zase oblíbili variantu černý skoryl nebo dokonce jenom skoryl. Ať už tedy používáte kteroukoliv z těchto variant, všechny jsou správně.

Nemělo by se však pro tento minerál používat pouze označení "turmalín" , protože se jedná o velice obecné slovo. V přírodě se totiž turmalín vyskytuje v mnoha barvách a každá z nich má své vlastní pojmenování. Mezi nejznámější patří například růžový nebo červený turmalín, kterému se říká rubelit, nebo zelený turmalín odborně nazývaný verdelit.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY a to na adrese www.ceskekrystaly.cz

 

Dostupnost Prodáno
220 Kč
Kód produktu 16525
Kategorie Černý turmalín skoryl - český přírodní kámen
Položka byla vyprodána...