Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 8
 

Krásně ukončený špalek černého turmalínu s drobným limonitem

 

Kvalitní kousek černého turmalínu skorylu z vyhlášeného českého naleziště Bory nedaleko Velkého Meziříčí (Vysočina).

Jedná se o poctivý špalek černého turmalínu, který se z jedné strany může pochlubit velmi zachovalým a estetickým ukončením s drobným oranžovým limonitem.

Z druhé neukončené strany je pak skoryl též pokrytý vrstvičkou přírodního limonitu (oxidu železa).

Po svém obvodu je pak turmalín vysoce lesklý a zdobí jej typické jemné rýhování. Jedna třetina válečku je sice odřená, to však rozhodně nijak nekazí celkový krásný dojem z tohoto kamene.

 

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 30 x 25 x 25 mm

Váha: 40 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :


ČERNÝ TURMALÍN NEBO SKORYL?  JAK TENTO MINERÁL VLASTNĚ SPRÁVNĚ NAZÝVAT?

Černý turmalín se odborně nazývá skoryl, proto se u tohoto vzácného minerálu můžete setkat s různými variantami tohoto názvu. Asi nejčastěji se používá pojmenování černý turmalín, někdo má však zažitý celý název tedy černý turmalín skoryl. Jiní si zase oblíbili variantu černý skoryl nebo dokonce jenom skoryl. Ať už tedy používáte kteroukoliv z těchto variant, všechny jsou správně.

Nemělo by se však pro tento minerál používat pouze označení "turmalín" , protože se jedná o velice obecné slovo. V přírodě se totiž turmalín vyskytuje v mnoha barvách a každá z nich má své vlastní pojmenování. Mezi nejznámější patří například růžový nebo červený turmalín, kterému se říká rubelit, nebo zelený turmalín odborně nazývaný verdelit.

 

Další nabídku přírodních černých turmalínů z ČR naleznete v naší sekci - PRODEJ ČERNÝCH TURMALÍNŮ, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - NABÍDKA ČERNÝCH TURMALÍNŮ.

Dostupnost Prodáno
930 Kč
Kód produktu 19744
Kategorie Turmalín - černý skoryl z Vysočiny
Položka byla vyprodána...