• 1 z 5
 

Křišťál s vysokou vnitřní čistotou - tromlovaný valounek

 

Pravý český křišťál pocházející z uznávané kamínkářské lokality Suky nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o tzv. tromlovaný neboli leštěný křišťál, který má půvabný tvar plochého valounku.

Díky tomuto zpracování (tromlování) nemá kamínek žádné ostrné hrany a působí velmi hravým a mazlivým dojmem. Výborně se hodí například na každodenní nošení v kapse či peněžence.

Křišťál je celý výborně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a díky lesklému povrchu lze i skvěle nahlédnout dovnitř kamene a pozorovat tak jeho zajímavý vnitřní svět.

Ten ukrývá především vysokou až drahokamovou čistotu, s pouze nepatrným množstvím drobných mlhovinek či peříček.

Samotná barva křišťálu má hezký ledově bílý až průzračný odstín.

 

Co jsou to vlastně tromlované kameny?

Tromlované nebo též tamblované kameny jsou vlastně leštěné kamínky, které vznikají z původně surových (přírodních) kamenů. Ty se několik dní otáčejí v bubnech společně s brusným a později leštícím práškem. Tímto zpracováním (tromlováním) se napodobuje přírodní proces omílání kamínků vodou v potůčkách či řekách. Tromlování dokáže tento přirozený proces značně urychlit a nám tak z nevzhledných surových úlomků kamenů za relativně krátkou dobu vzniknou nádherné valounky, které jsou krásné na pohled a velmi příjemné až mazlivé na dotek.

 

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Rozměry: 22 x 18 x 10 mm

Váha: 7 g

 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost a jasný původ . Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další české křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních křišťálů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
270 Kč
Kód produktu 21873
Kategorie Přírodní křišťál - pravý kámen z Česka
Položka byla vyprodána...