• 1 z 4
 

Krystal křišťálu originálně zasazený ve stříbrném přívěsku

 

Osobitý stříbrný přívěsek s přírodním křišťálem pocházejícím ze známé šutrácké lokality Šobov nedaleko Banské Štiavnice (Slovensko).

Jedná se o menší podlouhlý krystal křišťálu, který má krásně zachovalé obvodové stěny i samotnou špičku. Pouze místy má kamínek nepatrné oděrky, které však na první pohled nejsou prakticky patrné.

V nejspodnější části pak krystal křišťálu přechází lehce až do křemene, na kterém byl původně narostlý. Tato malá přítomnost křemene však rozhodně nijak nekazí celkový krásný dojem z kamene, protože jde o pohledný mléčně bílý křemen.

Samotný křišťál je pak pěkně lesklý a pyšní se vzácnou ledově bílou až průzračnou barvou. Při prosvícení krystalu sluníčkem nebo baterkou, lze místy i lehce nahlédnout dovnitř a pozorovat množství nejrůznějších úkazů jako jsou mlhoviny, inkluze či peříčka.

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Banská Štiavnica - lom Šobov (Slovensko)

Rok nálezu: 2007

Rozměry kamene: 34 x 12 x 9 mm

Váha přívěsku: 6 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO PRODUKTEM :

 

Další nabídku přírodních křišťálů zasazených ve stříbrných přívěscích naleznete v naší sekci - PRODEJ STŘÍBRNÝCH PŘÍVĚSKŮ S KŘIŠŤÁLEM

Dostupnost Prodáno
1 230 Kč
Kód produktu 19453
Kategorie Přírodní křišťál - pravý kámen z Česka
Položka byla vyprodána...