• 1 z 8
 

Tužkový krystal křišťálu ve spojení s křemenem

 

Pěkný vzorek přírodního křišťálu v kombinaci s křemenem ze známé české lokality Žulová (Jeseníky).

Jedná se o tužkový (úzký a dlouhý) krystal křišťálu, který je zajímavě prostoupený křemenem. Oba dva minerály (křišťál i křemen) jsou zde zastoupeny přibližně ve stejném poměru. Ve spodní části krystalu převládá spíše křemen, v té horní zase křišťál.

Nejlépe je kombinace těchto dvou minerálů (křišťálu a křemene) zachycena na první fotografii, kde je kamínek prosvícený sluníčkem. Křemen má zde typickou mléčnou až šedobílou barvu, křišťál se pak může pochlubit poměrně vzácným ledově bílým odstínem.

Tento krystal má velice slušně zachovalé obvodové stěny i samotnou špici, která je pouze nepatrně odřená.

Celkově jde o pěknou ukázku křišťálu a křemene z České Republiky.

 

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 44 x 10 x 9 mm

Váha: 6 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

NALEZIŠTĚ DRAHÝCH KAMENŮ  ŽULOVÁ

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

 

KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE DÁREK ZDARMA

Pokud si na našem e-shopu objednáte nějáký kamínek, stříbrný šperk, náramek, náhrdelník či knihu, dostanete od nás dárek v podobě jednoho minerálu z Vysočiny zdarma. Při rozbalování Vaší zásilky se tak můžete těšit na milé překvapení.

 

Další nabídku pravých českých křišťálů naleznete v naší sekci - Prodej křišťálů, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - Nabídka křišťálů.

Dostupnost Prodáno
200 Kč
Kód produktu 19459
Kategorie Přírodní křišťál - pravý kámen z Česka
Položka byla vyprodána...