Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 10
 

Krystal sytě žlutého citrínu s netradičním tvarem

 

Překrásný kousek surového citrínu ze známé české lokality Kněževes (Vysočina).

Tento citrín na první pohled přípomíná spíše nějáký zvláštně tvarovaný valounek, nenechte se však zmást, jde totiž o krytal. Tento menší krystal citrínu má však poměrně netradiční vzhled, což je způsobeno tím, že při svém růstu a vývoji byl těsně obklopen mateční horninou (nejčastěji křemenem), která mu bránila v klasickém růstu. Krystal má sice po svém obvodu patné některé krystalové stěny, plošky a část špičky, většinou je však právě zajímavě otlačený právě od křemene.

Povrch kamínku je převážně matný, místy lehce až sametově ohlazený a příjemný na dotek. V malé pasáži je však citrínek i částečně lesklý, takže pokud jej prosvítíte sluníčkem nebo baterkou můžete alespoň nepatrně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak jeho zajímavý vnitřní svět. Ten ukrývá velice slušnou čistotu s pouze menším množstvím mlhovin, inkluzí či peříček.

Zdaleka nejhezčí je však na tomto citrínu jeho barva, která se pyšní opravdu nádherným sytě žlutým odstínem, s jemně tmavým nádechem ve špici krystalu. Nejvíce pak toto úžasné zbarvení samozřejmě vynikne, pokud je kamínek mokrý a na sluníčku, což je výborně zachyceno na posledních dvou fotografiích.

Pokud tedy hledáte netradičně tvarovaný menší krystal citrínu se skutečně kvalitní barvou, tento kámen pro vás bude tím pravým.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 39 x 26 x 21 mm

Váha: 24 g

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY a to na adrese www.ceskekrystaly.cz

Dostupnost Prodáno
600 Kč
Kód produktu 16564
Kategorie Citrín - přírodní kameny a krystaly
Položka byla vyprodána...