• 1 z 4
 

Krystalek křišťálu s barevnou duhou zasazený v originálním stříbném přívěsku

 

Pohledný stříbrný přívěsek s křišťálem pocházejícím ze známé šutrácké lokality Šobov nedaleko Banské Štiavnice (Slovensko).

Jedná se o menší krystal křišťálu s krásně zachovalými obvodovými stěnami i samotnou špičkou, která je prakticky dokonalá.

Kamínek je vysoce lesklý, takže pokud jej prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete výborně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak zajímavý vnitřní svět.

Ve špici krystalu můžete obdivovat vysokou až drahokamovou čistotu, níže pak různé úkazy jako mlhoviny, inkluze či peříčka.

Po důkladnějším prozkoumání za pomocí baterky objevíte i nádhernou menší pestrobarevnou duhu.

Křišťál se také pyšní celkem vzácnou ledově bílou až průzračnou barvou.

Na prvních dvou fotografiích je přívěsek nasvícený baterkou, další dva snímky jej zachycují na sluníčku.

————————————————————————————

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru (U vzorku je tedy celkem 9 fotografií).

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Banská Štiavnica - lom Šobov (Slovensko)

Rok nálezu: 2007

Rozměry kamene: 26 x 10 x 9 mm

Váha přívěsku: cca 3,5 g

 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Další stříbrné přívěsky s přírodními křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Dostupnost Prodáno
1 270 Kč
Kód produktu 20685
Kategorie Stříbrné přívěsky s křišťálem z ČR
Položka byla vyprodána...