• 1 z 8
 

Kvalitně ukončený špalík skorylu s hezkou patinou a klíčovým vtiskem

 

Nevšední kousek černého turmalínu skorylu z významného českého naleziště Bory (Vysočina).

Jde o klasický špalík černého turmalínu, který se však pyšní slušnou velikostí a několika zajímavostmi.

Jako první asi každého upoutá krásné zakončení nacházející se z pohledové strany. To má tradiční (pyramidální) tvar a je tvořeno třemi většími ploškami. Zakončení je až na drobné oděrky v okrajích prakticky dokonalé a nepoškozené.

Z druhé strany sice váleček ukončený není, ale nachází se zde další zajímavý jev a sice tzv. Klíčový otisk. Ten pochází od sousedních (okolních) turmalínů, jenž se nacházeny v těsné blízkosti.

Jako poslední zvláštnost je nutné zmínit i to, že turmalín je místy pokrytý slabounkou vrstvičkou přírodního hnědo-oranžového limonitu. Tento limonit někdy označovaný jako oxid železa propůjčuje kamínku působivou patinu.

Po obvodu špalíku pak samozřejmě najdete klasické jemné rýhování, které je charakteristické pro všechny černé turmalíny.

 

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 25 x 20 x 20 mm

Váha: 20 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje. V tomto popisu navíc naleznete i červeně vytučněná slova či slovní spojení, pod kterými naleznete jednotlivé články. (Stačí na toto červeně psané slovo kliknout a v novém okně vašeho prohlížeče se otevře celý článek).

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

————————————————————————————

Další české přírodní černé turmalíny skoryly najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů skorylů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
590 Kč
Kód produktu 22059
Kategorie Černý turmalín skoryl - český přírodní kámen
Položka byla vyprodána...