• 1 z 5
 

Kvalitní plochý špalík černého turmalínu s částečným ukončením - dohojením

 

Slušný kousek přírodního černého turmalínu skorylu z oblíbeného šutráckého naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o středně velký špalík skorylu, který má poměrně netradiční a zajímavý plochý tvar.

Turmalín je pěkně lesklý a zdobený typickým jemným rýhováním. Místy je sice po obvodu turmalín lehce sedřený, to mu však nijak neubírá na jeho celkové kráse.

Jedna strana špalku se pak může pochlubit nevšedním částečným ukončením, které se označuje jako tzv. dohojení a je tvořeno množstvím drobounkých lesklých plošek.

Díky němu lze tento kamínek zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně Samoléčitele.

Toto ukončení - dohojení, je dobře zachyceno i v detailu na poslední fotografii.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 41 x 35 x 15 mm

Váha: 47 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat tzv. elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné elektromagnetické záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG". (Přečtěte si náš podrobný článek věnovaný tématu ELEKTROSMOG - zobrazit celý článek).

Pokud tedy černé turmalíny umístíte do obytných místností, měly by Vás proti tomuto nežádoucímu záření účinně chránit. (Do každé místnosti je vhodné umístit buď více drobných turmalínů o velikosti cca kolem 1 centimetru, nebo jeden větší špalík o rozměrech alespoň 2 - 3 centimetry).

V naší nabídce najdete jak ukončené tak i neukončené černé turmalíny v různých velikostech a tvarech. Oba dva druhy těchto turmalínů mají samozřejmě shodné energetické účinky a vlastnosti, černé turmalíny s ukončením však dokáží svoji energii daleko lépe koncetrovat a usměrňovat (podobně jako tužkové turmalíny), takže můžete jejich potenciál využít opravdu naplno. Skoryly s ukončením navíc působí velice estetickým dojmem. V přírodě se však takto zakončené špalíky nacházejí vzácně, takže je jejich cena o něco vyšší, než u turmalínů bez zakončení.

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme navíc osobně nalezli v oblasti Vysočiny (přečtěte si "Náš příběh") takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Minerály z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však tyto kameny daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.

————————————————————————————

Další české přírodní černé turmalíny skoryly najdete v naší prodejní sekci » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů skorylů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
540 Kč
Kód produktu 20643
Kategorie Turmalín - černý skoryl z Vysočiny
Položka byla vyprodána...