• 1 z 7
 

Ledově bílý až průzračný křišťál v nápaditém stříbrném přívěsku

 

Exkluzivní stříbrný přívěsek se surovým českým křišťálem pocházejícím z oblíbené šutrácké lokality Suky nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o fantastický a vysoce kvalitní plochý zlomek křišťálu, který se pyšní úžasnou ledově bílou až průzračnou barvou.

Křišťály s tímto unikátním odstínem patří rozhodně mezi jedny z nejkrásnějších a nejvzácnějších jaké můžete na Vysočině najít.

Tento křišťál je navíc celý nádherně lesklý, takže působí opravdu luxusním dojmem. Díky vysokému lesku lze navíc při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou i výborně nahlédnout dovnitř a obdivovat tak půvabný vnitřní svět.

Ten ukrývá velmi slušnou až drahokamovou čistotu, můžete zde však spatřit i různé inkluze peříčka či drobné mlhovinové závoje.

Po důkladnějším prozkoumání lze objevit i chloubu tohoto křišťálu, kterou je senzační barevná duha o rozměrech cca 10 x 10 milimetrů. Tento pestrobarevný odlesk můžete spatřit z boční strany kamínku, fotoaparátem však bohužel nejde dost dobře zachytit.

Všechny naše stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou kvalitní a krásné, tento konkrétní kousek však rozhodně patří mezi jeden z těch vyjímečnějších a vzácnějších v naší nabídce a to nejen díky poměrně složitému řemeslnému zpracování samotného přívěsku, ale také proto, že je zde použit vyjímečný kámen.

————————————————————————————

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru (U vzorku je tedy celkem 9 fotografií).

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Rozměry kamene: 50 x 23 x 12 mm

Váha přívěsku: 18 g

 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Další stříbrné přívěsky s českými přírodními křišťály najdete v naší prodejní sekci » zobrazit nabídku « 

Dostupnost Prodáno
3 470 Kč
Kód produktu 20568
Kategorie Stříbrné přívěsky s křišťálem z ČR
Položka byla vyprodána...