Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 10
 

Ledově bílý křišťál s drahokamovou čistotou a barevnou duhou - vhodný na brus

 

Luxusní kousek pravého českého křišťálu ze známé šutrácké oblasti Suky (Vysočina).

Jedná se o zlomek surového křišťálu, jehož povrch je téměř celý nádherně lesklý. Díky tomu lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo lépe baterkou výborně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak fascinující vnitřní svět.

Ten ukrývá především úžasnou drahokamovou čistotu s pouze menším množstvím inkluzí a peříček v jednom okraji kamene. Po důkladnějším prozkoumání můžete objevit i překrásnou barevnou duhu se slušné velikosti cca 10 x 8 mm. (bohužel nejde vyfotit)

Díky vysoké vnitřní čistotě by se tento křišťál výborně hodil i na tzv. facetový výbrus. Z kamene by šli vyhotovit přibližně 2 - 4 menší drahokamově čisté brusy o velikosti cca 1 - 2 ct. Záleží samozřejmě na šikovnosti mistra brusiče a typu (tvaru) daného výbrusu.

Tento křišťál se pyšní i naprosto unikátní a velice estetickou ledově bílou barvou. Kamínky s tímto zbarvením se však v přírodě vyskytují zcela vyjímečně, proto jsou opravdu vzácné a tudíš i poměrně ceněné.

Tento křišťál ocení nejen sběratelé minerálů, ale i lidé, křeří se o drahé kameny zajímají kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem. Křišťálem však zajisté nepohrdnou ani začínající či zkušení brusiči.

Níže pod popiskem najdete i tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry vzorku a jeho váha. U tohoto kamínku jsme pro vás navíc natočili i krátné VIDEO s hudbou, které naleznete ještě o něco níže (pod cenou).

 

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2005

Rozměry: 64 x 25 x 13 mm

Váha: 23 g

 

Pokud máte zájem o již vybroušený křišťál nebo jiný drahý kamínek (citrín, morion, ametyst, růženín a další) určitě navštivte i náš partnerský e-shop s názvem České Krystaly a to na adrese www.ceskekrystaly.cz  Najdete zde i nabídku broušených kamenů zasazených ve stříbrných špercích.

                           

Dostupnost Prodáno
1 700 Kč
Kód produktu 17584
Kategorie Křišťál - přírodní kámen z Moravy
Položka byla vyprodána...