Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 5
 

Ledově průzračný krystal křišťálu zasazený ve stříbrném přívěsku

 

Elegantní stříbrný přívěsek s přírodním křišťálem ze známé slovenské lokality Banská Štiavnica - Šobov.

Jedná se o menší až drobný krystal křišťálu, který má krásně zachovalé obvodové stěny i samotnou špičku.

Povrch kamene je lesklý, takže pokud křišťál prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete výborně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak jeho půvabný vnitřní svět. Ten ukrývá v horní polovině krystalu vysokou až drahokamovou čistotu, spodní část je pak zajímavě lehce zakalená mléčně bílým křemenem.

Úžasná je také samotná barva křišťálu, která se pyšní vzácným ledobě bílým až průzračným odstínem.

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží.

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Banská Štiavnica - lom Šobov (Slovensko)

Rok nálezu: 2007

Rozměry kamene: 25 x 10 x 8 mm

Váha přívěsku: 4 g

 

Dostupnost Prodáno
1 500 Kč
Kód produktu 18364
Kategorie Stříbrné přívěsky s křišťálem z ČR
Položka byla vyprodána...