• 1 z 10
 

Luxusně zachovalý Mistrovský krystal křišťálu - Laserová hůlka

 

Estetický kousek přírodního křišťálu v kombinaci s křemenem ze známé české lokality Žulová (Jeseníky).

Jedná se o velice kvalitní podlouhlý krystal křišťálu, který má opravdu nádherně zachovalé obvodové stěny i samotnou špičku. Ta je až na drobounké (nepatrné) ťuknutí prakticky dokonalá a nepoškozená.

Díky úzkému a dlouhému tvaru se tento křišťál může navíc zařadit mezi unikátní Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Laserovou hůlku. Tyto podlouhlé krystaly se mezi sběrateli též někdy označují jako"tužkové".

Krystal křišťálu je částečně až zcela lesklý, takže pokud jej prosvítíte sluníčkem nebo baterkou můžete výborně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak jeho zajímavý vnitřní svět.

Ve špici se můžete kochat drahokamovou čistotou, o něco níže pak množstvím různých úkazů v podobě mlhovin, inkluzí či peříček. Ve spodní polovině krystalu křišťál postupně přechází až do mléčně bílého křemene, na kterém byl původně narostlý. (Bohatý vnitřní svět lze obdivovat především v horní polovině krystalu, ta spodní je již značně zakalena křemenem).

Samotná barva křišťálu je pak pyšní vzácným ledově bílým až průzračným odstínem.

Zajímavostí také je, že k tomuto dominantnímu podlouhlému krystalu z boční strany přirůstají ještě další dva menší krystaly. Jde též o křišťály, jsou však v celé své délce značně protkány mléčným křemenem.

Tyto dva mamé krystaly jsou vzájemně srostlé a krásně zachovalé. Nejvíce asi vyniknou v detailu na úplně poslední fotografii. (Špičky obou krystalů jsou nepoškozené a jedna má navíc zajímavý stupňovitý růst).

Ve spodní části hlavního krystalu pak ještě můžete spatřit drobounký tenký krystalek křišťálu, tomu však již bohužel chybí špička.

Celkově jde o vyjímečný kámen z naší země, který má rozhodně co nabídnout. Vzorek ocení jistě nejen vášnivý sběratelé minerálů, ale především lidé, zajímající se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

 

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 71 x 20 x 20 mm

Váha: 29 g

 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Naleziště drahých kamenů Žulová

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

————————————————————————————

Další české přírodní křišťály najdete v naší prodejní sekci » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních křišťálů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
1 100 Kč
Kód produktu 20589
Kategorie Přírodní křišťál - pravý kámen z Česka
Položka byla vyprodána...