Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 14
 

Luxusní černý turmalín s vysoce estetickým stupňovitým růstem - Samoléčitel

 

Fantastický sběratelský kousek černého turmalínu skorylu ze slavného českého naleziště Pikárec (Vysočina).

Tento černý turmalín se pyšní nejen svojí velikostí, ale také vysoce estetickým vzhledem a řadou zajímavostí.

Vzorek tohoto turmalínu patří rozhodně mezi ty větší, protože válečky s hmotností okolo 100 g se v naší přírodě vyskytují již velice ojediněle.

Tento špalík se navíc může z pohledové strany pochlubit opravdu vzácným tzv. stupňovitým růstem. Tyto skoryly působí na pohled skutečně nádherným a hlavně nevšedním dojmem. Turmalín má zde také opravdu velmi vysoký lesk, což ještě více přispívá k jeho vyjímečnému estetickému vzhledu.

Ze zadní strany má pak skoryl již klasické rovné stěny. Ty jsou zde však z velké části překrásně zdobeny lupeny muskovitu (světlé slídy). Turmalíny v kombinaci s lesklým muskovitem na pohled vypadají opravdu skvěle, navíc se tyto nerosty spolu v přírodě vyskytují spíše vzácně.

Co se týče samotného ukončení tohoto špalíku, tak z jedné strany je hlavní válec (krystal) sice neukončený, stupňovitě přirůstající tužkové válečky se však pyšní velmi kvalitním a zachovalým ukončením.

Druhá strana turmalínu je pak vskutku jedinečná. Je celkem dobře patrné, že skoryl zde byl kdysi odřený, v průběhu několika milionů let se však toto poškození úžasně dohojilo a to množstvím drobných lesklých plošek. Původně sedřený turmalín se tedy teď může pochlubit doopravdy pozoruhodným a unikátním zakončením.

Díky tomu se tento kámen může zařadit mezi tzv. Mistrovské krystaly a to konkrétně Samoléčitele. Toto vzácné ukončení (dohojení) jsme pro vás zachytili hned na několika fotografiích.

Tento obdivuhodný černý turmalín pro vás ze své vlastní sbírky vyřadil náš dlouholetý kamarád, kterému rozhodně patří náš dík. Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely zajímavé a kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů z České Republiky.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu (U vzorku je celkem 14 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech.

Pokud toužíte po vysoce kvalitním, estetickém a hodnotném černém turmalínu z České Republiky, tento kousek vás zaručeně nezklame a vy si jej zamilujete.

Tento skoryl je vhodný pro opravdu náročné sběratele minerálů, ocení jej však jistě i lidé zajímající se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem. Turmalín by však směle mohl být umístěný i v některém muzeu minerálů, kde by jej mohli dlouhodobě obdivovat návštěvníci.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 58 x 45 x 28 mm

Váha: 94 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat tzv. elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné elektromagnetické záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG". (Přečtěte si náš podrobný článek věnovaný tématu ELEKTROSMOG - zobrazit celý článek).

 

Další nabídku přírodních černých turmalínů z ČR naleznete v naší sekci - Prodej černých turmalínů, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - Nabídka černých turmalínů.

Dostupnost Prodáno
7 000 Kč
Kód produktu 18856
Kategorie Turmalín - černý skoryl z Vysočiny
Položka byla vyprodána...