• 1 z 5
 

Macramé náramek s černým turmalínem z Vysočiny

 

Přírodní černý turmalín skoryl v originálním ručně dělaném náramku s nastavitelným obvodem od 15 do 23 centimetrů.

Černý turmalín v tomto náramku pochází z Vysočiny a to konkrétně ze slavného naleziště Bory (Vysočina).

Jedná se o menší až drobný špalík (krystal) černého turmalínu, který se z pohledové strany může pochlubit velice estetickým dokonalým ukončením. Toto zakončení je tvořeno třemi klasickými ploškami s tzv. pyramidálním tvarem a je celé krásně lesklé.

Tento černý turmalín jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh") v čisté přírodě, takže vám ručíme za jejo pravost i jasný původ. Jde o přírodní, surový kámen, který není žádným způsobem opracovaný ani jinak upravený a je ponechaný v původním nálezovém stavu. Díky tomu si kámen uchovává jedinečné energetické účinky a vlastnosti.

Drahé kameny zasazované do náramků pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý náramek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý opletený kamínek měl co nejvyšší možnou kvalitu a působil tak v náramku opravdu krásným dojmem.

Náramek je vyrobený ručně technikou zvanou MACRAMÉ (někdy také nazývanou drhání nebo sukování). Jde o poměrně oblíbenou metodu, která spočívá ve svazování provázků či nití do různých uzlíků. Lze tak vytvořit zajímavé krajky, spirály či jiné požadované tvary.

Jako materiál náramku je použita voskovaná nit značky LINHASITA. Jde o věhlasnou značku brazilských nití té nejvyšší možné kvality. Tyto nitě jsou stálobarevné, pevné, netřepí se a po zpracování krásně drží tvar. Díky již zmíněné vysoké kvalitě nití je zaručena i dlouhá životnost a odolnost tohoto náramku. (Nitě jsou vyrobeny ze stoprocentního nylonu).

Nastavení velikosti náramku je řešeno posuvným stahovacím uzlíkem, kterým si jednoduše zvětšíte nebo zmenšíte obvod dle potřeby. Náramek je dělaný tak, aby byl vhodný pro většinu běžných zápěstí, i tak je však dobré si pomocí krejčovského metru obvod svého zápěstí změřit a zkontrolovat tak, jestli pro vás daný náramek bude vhodný.

Náramek není dobré vystavovat vysokým teplotám, jelikož materiál ze kterého je vyrobený je hořlavý. Proto buďte v blízkosti ohně či jiných tepelných zdrojů velmi obezřetní. Náramek je možné občas lehce omýt vlažnou vodou, na koupání jej však raději odkládejte.

 

Obvod náramku (vnitřní): 15 až 23 cm

Místo nálezu kamene: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry kamene: 12 x 11 x 7 mm

 

Dostupnost Prodáno
570 Kč
Kód produktu 17365
Kategorie Náramky s černým turmalínem
Položka byla vyprodána...