Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 12
 

Menší kousek křišťálu s příjemně ohlazeným povrchem

 

Hezký vzorek přírodního křišťálu z oblíbené české lokality Suky (Vysočina).

Jedná se o menší kousek křišťálu, jehož povrch je celý lehce až sametově ohlazený a díky tomu i velice příjemný na dotek.

Do kamínku sice nelze zcela nahlédnout kvůli ohlazenému povrchu, ale pokud je křišťál mokrý a prosvítíte jej sluníčkem či baterkou, tak alespoň částečně odhalí svoji velmi slušnou vnitřní čistotu. Můžeme zde však pozorovat i menší množství inkluzí či peříček, což je dobře zachyceno na posledních čtyřech fotografiích, kde je kámen mokrý (celkem je u vzorku 12 snímků).

Samotná barva křišťálu má pak krásný a poměrně vzácný ledově bílý odstín.

Tento pravý český křišťál je díky svému příjemnému povrchu vhodný především pro ty z vás, kteří se o drahé kameny a minerály zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

 

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 40 x 25 x 18 mm

Váha: 14 g

 

NALEZIŠTĚ DRAHÝCH KAMENŮ SUKY

Malá vesnička jménem Suky byla v dřívějších dobách (cca před 20 -30 lety) mezi sběrateli velice oblíbenou lokalitou. Na přilehlích polích se totiž nacházely nejenom záhnědy, moriony a černé turmalíny, ale především nádherné křišťály a citríny.

Dnes je však toto významné naleziště značně vyčerpané a to především kvůli velkému množství nových sběratelů. Částečně však sláva této lokality upadla i kvůli příliš mělké orbě. Dříve totiž zemědělci orali i do hloubky 40 - 50 centimetrů, dnes je to většinou pouze 20 - 30 cm, což šanci na pěkný nález také značně snižuje.

Pokud tedy navštívíte okolní pole této oblasti (Suky) dnes, nejspíše narazíte pouze na menší úlomky křišťálů či světle žlutých citrínků. I tyto drobné nálezy však vyžadují dostanečnou trpělivost, vytrvalost a také nutnou dávku štěstí. - Zobrazit celý článek o nalezišti Suky

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

Další nabídku pravých českých křišťálů naleznete v naší sekci - PRODEJ KŘIŠŤÁLŮ, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - NABÍDKA KŘIŠŤÁLŮ.

Dostupnost Prodáno
230 Kč
Kód produktu 19360
Kategorie Křišťál - přírodní kámen z Moravy
Položka byla vyprodána...