• 1 z 8
 

Menší krystal křišťálu ve spojení s křemenem

 

Krásný vzorek přírodního křišťálu v kombinaci s křemenem ze známé české lokality Žulová (Jeseníky).

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

Jedná se o menší krystal křišťálu, který je zajímavě prostoupený křemenem. Oba dva minerály (křišťál i křemen) jsou zde zastoupeny přibližně ve stejném poměru. Ve spodní části krystalu převládá spíše křemen, v té horní zase křišťál.

Křemen má typickou mléčnou až šedobílou barvu, křišťál se pak může pochlubit poměrně vzácným ledově bílým odstínem. Nejlépe je kombinace těchto dvou minerálů (křišťálu a křemene) zachycena na prvních třech fotografiích, kde je kamínek prosvícený sluníčkem.

Tento krystal má velice slušně zachovalé obvodové stěny i samotnou špici, která je pouze lehce odřená.

  

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky - ČR)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 38 x 13 x 11 mm

Váha: 9 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

  

KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE DÁREK ZDARMA

Pokud si na našem e-shopu objednáte nějáký kamínek, stříbrný šperk, náramek, náhrdelník či knihu, dostanete od nás dárek v podobě jednoho minerálu z Vysočiny zdarma. Při rozbalování Vaší zásilky se tak můžete těšit na milé překvapení.

 

Další nabídku pravých českých křišťálů naleznete v naší sekci - Prodej křišťálů, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - Nabídka křišťálů.

Dostupnost Prodáno
180 Kč
Kód produktu 19615
Kategorie Přírodní křišťál - pravý kámen z Česka
Položka byla vyprodána...