• 1 z 7
 

Mistrovský krystal křišťálu v kombinaci s křemenem - Laserová hůlka

 

Krásný vzorek přírodního křišťálu v kombinaci s křemenem z naleziště Žulová (Jeseníky).

Jedná se o drobnější  krystal křišťálu, který je v celé své délce přibližně z poloviny prostoupený křemenem. Špička tohoto krystalu je však tvořena čistě křišťálem.

Křemen má typickou mléčnou až šedobílou barvu, křišťál se pak může pochlubit poměrně vzácným ledově bílým odstínem.

Nejlépe je kombinace těchto dvou minerálů (křišťálu a křemene) zachycena na první fotografii, kde je kamínek prosvícený sluníčkem.

Zajímavý a vzácný je také úzký a dlouhý tvar tohoto krystalu. Díky němu se kámen řadí mezi unikátní  Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Laserovou hůlku. Někdy se těmto tenkým krystalům také přezdívá "Tužkové".

 

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky - ČR)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 48 x 8 x 7 mm

Váha: 4 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

NALEZIŠTĚ DRAHÝCH KAMENŮ  ŽULOVÁ

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

 

KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE DÁREK ZDARMA

Pokud si na našem e-shopu objednáte nějáký kamínek, stříbrný šperk, náramek, náhrdelník či knihu, dostanete od nás dárek v podobě jednoho minerálu z Vysočiny zdarma. Při rozbalování Vaší zásilky se tak můžete těšit na milé překvapení.

 

Další nabídku pravých českých křišťálů naleznete v naší sekci - Prodej křišťálů, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - Nabídka křišťálů.

Dostupnost Prodáno
220 Kč
Kód produktu 19198
Kategorie Přírodní křišťál - pravý kámen z Česka
Položka byla vyprodána...