• 1 z 6
 

Mistrovský krystal křišťálu v ručně dělaném stříbrném přívěsku

 

Elegantní stříbrný přívěsek s pravým českým křišťálem pocházejícím z uznávané kamínkářské lokality Žulová (Jeseníky).

Jedná se o menší krystal křišťálu, který je ve své spodní polovině značně prostoupený mléčně bílým křemenem. Křišťál však i přes tuto menší přítomnost křemene působí velmi pohledným dojmem.

Samotný krystal je celý nádherně zachovalý, můžete se tedy kochat jak obvodovými krystalovými stěnami, tak i téměř dokonalou špičkou.

Tato špice se navíc pyšní specifickým uspořádáním a tvarem jednotlivých plošek (fazet), díky kterým můžeme tento krystal zařadit mezi vzácné  Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. - Channelingový krystal.

Horní polovina krystalu tvořená čistě křišťálem je krásně průsvitná (sluníčkem nebo baterkou), takže můžete i částečně nahlédnout dovnitř kamene a pozorovat tak různé mlhoviny, inkluze či peříčka.

Při prosvícení kamínku baterkou však můžete pozorovat ještě něco daleko zajímavějšího a sice lehký náznak tzv. Fantomu.

Jde vlastně o krystal (nebo jeho náznak - nejčastěji špici) uvnitř krystalu. Samotný Fantom vznikne tak, že se růst krystalu v určité fázi jeho vývoje zastaví a po určité době začne krystal opět růst, takže ten původní obalí uvnitř sebe. Tento vnitřní krystal se pak označuje právě jako Fantom.

V našem konkrétním případě je uvnitř krystalu lehce patrný náznak další špice.  Pro ještě lepší pochopení (co je to Fantom) doporučujeme přečíst si celý článek doplněný o obrázky krystalů právě s Fantomy uvnitř. Fotoaparátem bohužel nejde tento vzácný úkaz zachytit.

Samotná barva tohoto křišťálu má pak příjemný ledově bílý až průzračný odstín. Křemen jak už bylo zmíněno výše je mléčně bílý.

————————————————————————————

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry kamene: 29 x 13 x 9 mm

Váha přívěsku: 6 g

 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Naleziště drahých kamenů Žulová - Jeseníky

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

 

Další stříbrné přívěsky s českými přírodními křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Dostupnost Prodáno
1 470 Kč
Kód produktu 21363
Kategorie Stříbrné přívěsky s křišťálem z ČR
Položka byla vyprodána...