• 1 z 6
 

Mistrovský krystal křišťálu ve stříbrném přívěsku - Krystal Okno

 

Jedinečný stříbrný přívěsek s pravým českým křišťálem pocházejícím z oblíbené kamínkářské oblasti Žulová (Jeseníky).

Křišťál zasazený v tomto přívěsku možná na první pohled vypadá docela obyčejně, řadí se však mezi opravdu vzácné a ceněné kousky.

Jde o menší až drobný krystal, který má nádherně zachovalé všechny obvodové stěny i samotnou špičku, která je téměř dokonalá.

Tato špice krystalu je však zcela unikátní, protože ukrývá specifickou plošku ve tvaru kosočtverce, vloženou mezi vrcholové facety a boční stěny krystalu. Díky tomu se kamínek řadí mezi vyjímečné Mistrovské krystaly a sice tzv. krystal Okno. Tuto plošku jsme pro vás zachytili v detailu na posledním snímku.

Křišťálek je slunečními paprsky či baterkou také skvěle průsvitný a díky lesklým stěnám můžete i perfektně nahlédnout dovnitř celého krystalu. Vnitní svět v tomto případě ukrývá úžasnou drahokamovou čistotu, takřka bez jakýchkoli úkazů (mlhovin, inkluzí).

Barva křišťálku se pak pyšní krásným ledově bílým až průzračně čirým odstínem.

Pokud vás zajímají další podrobnější informace o našich stříbrných přívěscích, určitě se začtěte i do textu níže.

————————————————————————————

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli představu o velikosti daného přívěsku. Pod každým popisem kamene či přívěsku s ním také naleznete odkazy na jednotlivé články, které s ním souvisejí.

————————————————————————————

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry kamene: 30 x 8 x 7 mm

Váha přívěsku: cca 3 g

————————————————————————————

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 ————————————————————————————

Další stříbrné přívěsky s českými přírodními křišťály najdete v naší prodejní sekci » zobrazit nabídku « 

Dostupnost Prodáno
1 920 Kč
Kód produktu 23310
Kategorie Stříbrné přívěsky s křišťálem z ČR
Položka byla vyprodána...