• 1 z 13
 

Mohutný špalek černého turmalínu s částečným ukončením

 

Unikátní vzorek přírodního černého turmalínu skorylu ze slavné lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o opravdu mohutný špalek černého turmalínu, který je převážně krásně lesklý a po obvodu jej zdobí typické jemné rýhování.

Skoryl se na jedné straně může navíc pochlubit i nádherným částečným ukončením. To má poměrně vzácný tzv. stupňovitý tvar a je vysoce lesklé.

Tento turmalín sice není úplně dokonalý, jeho velikost je však naprosto fascinující. Špalky podobných rozměrů a váhy se totiž v České Republice nacházejí zcela vyjímečně.

Skoryl je mimo to opravdu pevný a nikde se nedrobí, což jistě ocení nejen sběratelé minerálů, ale především lidé, kteří se o drahé kameny zajímají kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem. Takto mohutný špalek skorylu se také výborně hodí k různým skupinovým terapiím či meditacím.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry kamene: 50 x 42 x 38 mm

Váha: 135 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat tzv. elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné elektromagnetické záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG". (Přečtěte si náš podrobný článek věnovaný tématu ELEKTROSMOG - zobrazit celý článek).

Pokud tedy černé turmalíny umístíte do obytných místností, měly by Vás proti tomuto nežádoucímu záření účinně chránit. (Do každé místnosti je vhodné umístit buď více drobných turmalínů o velikosti cca kolem 1 centimetru, nebo jeden větší špalík o rozměrech alespoň 2 - 3 centimetry).

V naší nabídce najdete jak ukončené tak i neukončené černé turmalíny v různých velikostech a tvarech. Oba dva druhy těchto turmalínů mají samozřejmě shodné energetické vlastnosti, takže proti elekrosmogu chrání stejně účinně.

Černé turmalíny s ukončením však dokáží svoji energii daleko lépe koncetrovat a usměrňovat (podobně jako tužkové turmalíny), takže můžete jejich potenciál využít opravdu naplno. To využijete především tehdy, pokud s těmito drahými kameny chcete pravicelně energeticky pracovat. Skoryly s ukončením navíc působí velice estetickým dojmem. V přírodě se však takto zakončené špalíky nacházejí vzácně, takže je jejich cena o něco vyšší, než u turmalínů bez zakončení. Čím je toto ukončení dokonalejší, tím je cena samozřejmě vyšší.

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme navíc osobně nalezli v oblasti Vysočiny (přečtěte si "Náš příběh") takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Minerály z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však tyto kameny daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.

 

Další nabídku přírodních černých turmalínů z ČR naleznete v naší sekci - PRODEJ ČERNÝCH TURMALÍNŮ, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - NABÍDKA ČERNÝCH TURMALÍNŮ.

Dostupnost Prodáno
2 500 Kč
Kód produktu 15335
Kategorie Černý turmalín skoryl - český přírodní kámen
Položka byla vyprodána...