• 1 z 9
 

Oboustranně ukončený černý turmalín s klíčovými vtisky

 

Vzácný kousek černého turmalínu skorylu ze slavné šutrácké lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o menší až středně velký špalík (krystal) černého turmalínu, který se pyšní poměrně ojedinělým oboustranným ukončením. To znamená, že váleček je ukončen z obou (čelních) stran.

Z jedné můžete obdivovat klasické tzv. pyramidální ukončení tvořené třemi většími hladkými ploškami. Druhá strana pak nabízí zajímavější ukončení v podobě většího množství nepravidelně uspořádaných plošek.

Po celém svém obvodu je pak skoryl samozřejmě od přírody zdobený jemným rýhováním. Můžete zde však objevit i dva pozoruhodné Klíčové vtisky. Jde o vlastně o prohlubně/otisky od jiných sousedních turmalínů z dutiny.

Tento vzorek černého turmalínu rozhodně patří mezi ty vzácnější a hodnotnější.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 22 x 21 x 19 mm

Váha: 17 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat tzv. elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné elektromagnetické záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG". (Přečtěte si náš podrobný článek věnovaný tématu ELEKTROSMOG - zobrazit celý článek).

Pokud tedy černé turmalíny umístíte do obytných místností, měly by Vás proti tomuto nežádoucímu záření účinně chránit. (Do každé místnosti je vhodné umístit buď více drobných turmalínů o velikosti cca kolem 1 centimetru, nebo jeden větší špalík o rozměrech alespoň 2 - 3 centimetry).

V naší nabídce najdete jak ukončené tak i neukončené černé turmalíny v různých velikostech a tvarech. Oba dva druhy těchto turmalínů mají samozřejmě shodné energetické účinky a vlastnosti, černé turmalíny s ukončením však dokáží svoji energii daleko lépe koncetrovat a usměrňovat (podobně jako tužkové turmalíny), takže můžete jejich potenciál využít opravdu naplno. Skoryly s ukončením navíc působí velice estetickým dojmem. V přírodě se však takto zakončené špalíky nacházejí vzácně, takže je jejich cena o něco vyšší, než u turmalínů bez zakončení.

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme navíc osobně nalezli v oblasti Vysočiny (přečtěte si "Náš příběh") takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Minerály z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však tyto kameny daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.

————————————————————————————

Další české přírodní černé turmalíny skoryly najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů skorylů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
510 Kč
Kód produktu 21804
Kategorie Turmalín - černý skoryl z Vysočiny
Položka byla vyprodána...