Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 7
 

Oboustranně vyvinutý krystal záhnědy s elestiálním růstem ve stříbrném přívěsku

 

Originální stříbrný přívěsek s pravou českou záhnědou ze známé lokality Bory (Vysočina).

Jedná se o menší krystal záhnědy, který je tzv. oboustranně vyvinutý, což znamená že má špice na obou svých koncích.

Tyto špičky i obvodové krystalové stěny jsou krásně zachovalé a navíc se pyšní poměrně vzácným tzv. elestiálním růstem. Díky tomu lze tento kamínek zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně Elestial - Dar andělů.

Povrch záhnědy je částečně až zcela lesklý, takže pokud krystal prosvítíte sluníčkem nebo baterkou můžete i částečně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak hezký vnitřní svět. Ten ukrývá místy slušnou čistotu, ale především pak množství nejrůznějších úkazů jako jsou mlhovinky, inkluze či peříčka.

Samotná barva záhnědy se pak může pochlubit úžasným kouřovým odstínem, ve kterém se prolínají jak světlé tak tmavé tóny.

Záhněda je nápaditě a precizně zasazena ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Kamínek navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží.

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Bory u Velkého Meziříčí (Vysočina)

Rok nálezu: 2018

Rozměry kamene: 22 x 19 x 12 mm

Váha přívěsku: 8 g

 

Dostupnost Prodáno
1 800 Kč
Kód produktu 18343
Kategorie Stříbrné přívěsky se záhnědou z ČR
Položka byla vyprodána...