• 1 z 8
 

Ohlazený černý turmalín skoryl se zajímavě vrostlým drobným albitem

 

Zajímavá ukázka černého turmalínu skorylu z proslaveného českého naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o  menší špalík neukončeného černého skorylu, jehož povrch je celý matný, pěkně ohlazený a příjemný na dotek.

Za tento ohlazený povrch turmalín vděčí potůčkům a řekám, které si s ním pohrávaly ve svých proudech zřejmě již před mnoha miliony lety.

Přestože se u kamínku nedochovalo žádné rýhování ani lesk, působí kamínek nevšedním dojmem. V turmalínu jsou totiž vrostlé drobné fragmenty bílého albitu. Právě kontrast černého turmalínu a bílého albitu působí nevšedním dojmem.

Minerál černý turmalín má nejen velice silné energetické účinky a vlastnosti, ale také vám může pomoci s ochranou vašeho domova proti nežádoucímu ELEKTROSMOGU.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 27 x 22 x 20 mm

Váha: 18 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :


ČERNÝ TURMALÍN NEBO SKORYL?  JAK TENTO MINERÁL VLASTNĚ SPRÁVNĚ NAZÝVAT?

Černý turmalín se odborně nazývá skoryl, proto se u tohoto vzácného minerálu můžete setkat s různými variantami tohoto názvu. Asi nejčastěji se používá pojmenování černý turmalín, někdo má však zažitý celý název tedy černý turmalín skoryl. Jiní si zase oblíbili variantu černý skoryl nebo dokonce jenom skoryl. Ať už tedy používáte kteroukoliv z těchto variant, všechny jsou správně.

Nemělo by se však pro tento minerál používat pouze označení "turmalín" , protože se jedná o velice obecné slovo. V přírodě se totiž turmalín vyskytuje v mnoha barvách a každá z nich má své vlastní pojmenování. Mezi nejznámější patří například růžový nebo červený turmalín, kterému se říká rubelit, nebo zelený turmalín odborně nazývaný verdelit.

  

Další nabídku přírodních černých turmalínů z ČR naleznete v naší sekci - PRODEJ ČERNÝCH TURMALÍNŮ, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - NABÍDKA ČERNÝCH TURMALÍNŮ. 

Dostupnost Prodáno
180 Kč
Kód produktu 19435
Kategorie Turmalín - černý skoryl z Vysočiny
Položka byla vyprodána...