Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 5
 

Originální náhrdelník s temným až černým morionem

 

Přírodní černá záhněda tzv. morion v jedinečném ručně dělaném macramé náhrdelníku s libovolně nastavitelným obvodem až do 76 centimetrů.

Morion zasazený v tomto náhrdelníku pochází z Vysočiny a to konkrétně ze slavného šutráckého naleziště Pikárec. Jedná se o menší zlomek morionu, který má na běžném denním světle temnou až černou barvu. Pokud však kamínek prosvítíte sluníčkem nebo silnou baterkou, rozzáří se opravdu velice příjemným hnědým odstínem. Morion je lesklý, takže při jeho prosvícení můžete i nepatrně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak je ho zajímavý vnitřní svět, který ukrývá nejen slušnou čistotu, ale také různé úkazy jako mlhoviny, inkluze nebo peříčka. (Prosvícení kamene baterkou je dobře zachyceno na některých fotografiích).

Tento morion jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh") v čisté přírodě, takže vám ručíme za jeho pravost i jasný původ. Jde o přírodní, surový kámen, který není žádným způsobem opracovaný ani jinak upravený a je ponechaný v původním nálezovém stavu. Díky tomu si kámen uchovává jedinečné energetické účinky a vlastnosti.

Drahé kameny zasazované do náhrdelníků pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý náhrdelník co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý opletený kamínek měl co nejvyšší možnou kvalitu a působil tak v náhrdelníku opravdu krásným dojmem.

Náhrdelník je vyrobený ručně technikou zvanou MACRAMÉ (někdy také nazývanou drhání nebo sukování). Jde o poměrně oblíbenou metodu, která spočívá ve svazování provázků či nití do různých uzlíků. Lze tak vytvořit zajímavé krajky, spirály či jiné požadované tvary.

Jako materiál náhrdelníku je použita voskovaná nit značky LINHASITA. Jde o věhlasnou značku brazilských nití té nejvyšší možné kvality. Tyto nitě jsou stálobarevné, pevné, netřepí se a po zpracování krásně drží tvar. Díky již zmíněné vysoké kvalitě nití je zaručena i dlouhá životnost a odolnost tohoto náhrdelníku. (Nitě jsou vyrobeny ze stoprocentního nylonu).

Nastavení velikosti náhrdelníku je řešeno posuvným (klouzavým) uzlíkem, kterým si jednoduše zvětšíte nebo zmenšíte obvod dle potřeby. Náhrdelník tedy padne opravdu každému.

Náhrdelník není dobré vystavovat vysokým teplotám, jelikož materiál ze kterého je vyrobený je hořlavý. Proto buďte v blízkosti ohně či jiných tepelných zdrojů velmi obezřetní. Náhrdelník je možné občas lehce omýt vlažnou vodou, na koupání jej však raději odkládejte.

 

Obvod náhrdelníku: nastavitelný až do 76 cm

Místo nálezu kamene: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry kamene: 33 x 20 x 13 mm

 

Dostupnost Prodáno
770 Kč
Kód produktu 17035
Kategorie Morion - temná záhněda
Položka byla vyprodána...