• 1 z 7
 

Pohledný kousek surového citrínu s příjemnou barvou a duhovými odlesky

 

Kvalitní kousek pravého českého citrínu pocházející z významné mineralogické lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o poměrně větší citrínovou surovinu, která na první pohled zaujme každého kdo se jen trošku zajímá o drahé kameny a vzácné minerály. Takto velké a pohledné vzorky citrínů se totiž v naší přírodě objevují zcela vyjímečně.

Citrín má krásnou přirozeně jemně žlutou barvu s decentními zlatavými tóny. Toto úžasné zbarvení je pak místy zajímavě doplněno malými oranžovými flíčky, které má na svědomí křemen. Nejvíce samozřejmě citrín vynikne na sluníčku a pokud je mokrý, což je zachyceno na posledních dvou snímcích.

Vzorek je celý výborně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a díky některým částečně lesklým pasážím lze i celkem slušně nahlédnout dovnitř kamene. Tzv. vnitřní svět zde ukrývá nejen docela slušnou čistotu ale také množství nejrůznějších úkazů v podobě mlhovin, peříček či dalších zajímavých inkluzí.

Poměrně snadno lze objevit i pestrobarevné duhy s ucházející velikostí.

Tak trochu záhadou zůstávají náznaky krystalových stěn s netradičním jakoby stupňovitým růstem. Dnes si můžeme pouze domýšlet, jestli šlo kdysy (před mnoha miliony lety) o celý krystal a jaký měl asi tak tvar.

Pokud vás fascinují české citríny a rádi by jste měli svůj vlastní valounek, tento kousek rozhodně stojí za úvahu.

Níže pod popiskem naleznete i krátké video s tímto citrínem.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: cca 75 x 45 x 45 mm

Váha: 214 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
8 600 Kč
Kód produktu 23055
Kategorie Pravý citrín - přírodní kámen z Česka
Položka byla vyprodána...