• 1 z 9
 

Fantastický zlomek krystalu morionu s unikátní kombinací barev

 

Zajímavý a velmi kvalitní kousek temné až černé záhnědy tzv. morion pocházející z proslavené šutrácké oblasti Kněževes (Vysočina).

Jedná se o poctivý středně velký vzorek morionu a to konkrétně tzv. zlomek neboli fragment krystalu. Takto se totiž označují krystaly, které mají zachovalé pouze některé části. V našem konkrétním případě se z pohledové strany můžete kochat třemi obvodovými krystalovými stěnami, tedy respektive jejich částmi. Za zmínku však jistě stojí i náznak špice s nevšedním stupňovitým růstem.

Tento krystal tedy svým tvarem není dokonalý a zcela zachovalý, morion má však i přes to rozhodně co nabídnout.

Kámen je sluníčkem nebo baterkou celý krásně průsvitný, díky částečně lesklému povrchu pak můžete i poměrně snadno nahlédnout dovnitř a pozorovat tak působivý vnitřní svět. Ten ukrývá především vysokou místy až drahokamovou čistotu, obdivovat zde však můžete i nejrůznější úkazy jako mlhovinové závoje či drobné inkluze a peříčka.

Skutečně vyjímečná a naprosto fascinující je však hlavně barva tohoto morionu. Na běžném denním světle, ve stínu či v potemnělé místnosti má kámen typickou černou barvu. Pokud však vzorek prosvítíte (sluníčkem nebo lépe baterkou), celý morion se úchvatně rozzáří a vy můžete spatřit opravdu kouzelnou hru barevných odstínů.

Kochat se můžete světle či středně kouřovými tóny, které postupně přecházejí v hnědé až medově žluto-zlatavé zbarvení. Samozřejmě zde nesmí chybět ani pasáž velice temná až prakticky černá.

Pokud si vybíráte drahé kameny především podle jejich barvy a zajímavosti, tento obdivuhodný morion by ve vaší sbírce rozhodně neměl chybět.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 77 x 60 x 35 mm

Váha: 172 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

→ Další české přírodní moriony najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních morionů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
2 750 Kč
Kód produktu 22182
Kategorie Kámen morion - přírodní temná záhněda
Položka byla vyprodána...