• 1 z 5
 

Pravá česká záhněda zasazená v macramé náramku

 

Čistě přírodní a neupravená záhněda zasazená v ručně dělaném macramé náramku s nastavitelným obvodem od 14 do 24 centimetrů.

Záhněda v tomto náramku pochází z Vysočiny a to konkrétně ze slavné šutrácké lokality Bory nedaleko Velkého Meziříčí.

Jedná se o menší plochý kamínek se zajímavým podlouhlým tvarem. Záhněda je z obou stran lesklá, díky čemuž lze při jejím prosvícení sluníčkem nebo baterkou velice dobře nahlédnout dovnitř a pozorovat tak krásný vnitřní svět. Ten ukrývá nejen slušnou čistotu, ale také nejrůznější úkazy jako mlhoviny, inkluze nebo peříčka. Po důkladnějším prozkoumání lze objevit i pěknou drobnou barevnou duhu. Příjemná je pak i samotná barva záhnědy, která má jemně až středně kouřový odstín.

————————————————————————————

Kámen jsme osobně nalezli v čisté přírodě (přečtěte si » náš příběh «), a tak vám ručíme za jeho pravost i jasný původ. Jde o přírodní, surový minerál, který není žádným způsobem opracovaný ani jinak upravený a je ponechán v původním nálezovém stavu, aby si uchoval svoje jedinečné energetické účinky.

► Minerál vložený do náramku jsme pečlivě vybrali, aby byl příjemný na nošení a zároveň působil opravdu krásným dojmem. Zohlednili jsme především velikost, tvar, povrch a celkovou kvalitu drahého kamene.

► Náramek je vyrobený ručně technikou zvanou „Macramé” (někdy nazývanou drhání nebo sukování). Jde o oblíbenou metodu, která spočívá ve svazování provázků či nití do různých uzlíků. Lze tak vytvořit zajímavé krajky, spirály či jiné požadované tvary.

Kámen není vrtaný ani přilepený, je pouze precizně opleten vysoce kvalitní nití, ve které bezpečně drží.

► Náramek je zhotoven z voskované nitě značkyLinhasita”. Jde o věhlasnou značku brazilských nití nejvyšší kvality, které jsou stálobarevné, pevné, netřepí se a po zpracování krásně drží tvar. To zajišťuje i dlouhou životnost a odolnost náramku (nitě jsou vyrobeny ze stoprocentního nylonu).

► Velikost náramku se nastavuje posuvným (klouzavým) uzlíkem, kterým si jednoduše zvětšíte nebo zmenšíte obvod dle potřeby. Náramek je vyrobený na standardní velikost zápěstí, přesto doporučujeme si obvod vašeho zápěstí změřit (např. krejčovským metrem) a ujistit se, že je pro vás tento náramek vhodný.

► Náramek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud ho kupujete pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli náramkem chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

► Nevystavujte náramek vysokým teplotám, jelikož materiál, ze kterého je vyrobený, je hořlavý. Buďte tedy v blízkosti ohně či jiných tepelných zdrojů velmi obezřetní. Náramek můžete občas lehce omýt vlažnou vodou, na koupání jej však raději odkládejte.

► Náramek jsme detailně nafotili z různých stran a úhlů, aby jste měli perfektní představu o jeho celkovém tvaru a vzhledu.

Níže najdete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Uvádíme i přesný rozměr minerálu, a také váhu celého náramku. Pod rodným listem naleznete i odkazy na zajímavé články související s tímto drahým kamenem.

————————————————————————————

Obvod náramku (vnitřní): 14 až 24 cm

Místo nálezu kamene: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry kamene: 29 x 14 x 7 mm

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO PRODUKTEM :

 

Další nabídku přírodních českých záhněd zasazených v macramé náramcích naleznete v naší sekci - NÁRAMKY SE ZÁHNĚDOU

Dostupnost Prodáno
750 Kč
Kód produktu 18289
Kategorie Náramky s přírodní českou záhnědou
Položka byla vyprodána...