• 1 z 5
 

Pravý český křišťál v osobitém macramé náramku

 

Přírodní křišťál v originálním ručně dělaném náramku s nastavitelným obvodem od 14 do 22 centimetrů.

Křišťál zasazený v tomto náramku pochází z Vysočiny a to z okolí malé vesničky jménem Rousměrov (u Ostrova nad Oslavou).

Jedná se o oválný plochý kamínek, jehož povrch je celý matný, lehce až sametově ohlazený a příjemný na dotek. Křišťál je dobře průsvitný a má typickou bílou barvu s jemně kouřovým nádechem.

Křišťál jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh") v čisté přírodě, takže vám ručíme za jeho pravost i jasný původ. Jde o přírodní, surový kámen, který není žádným způsobem opracovaný ani jinak upravený a je ponechaný v původním nálezovém stavu. Díky tomu si kámen uchovává jedinečné energetické účinky a vlastnosti.

Drahé kameny zasazované do náramků pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý náramek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý opletený kamínek měl co nejvyšší možnou kvalitu a působil tak v náramku opravdu krásným dojmem.

Náramek je vyrobený ručně technikou zvanou MACRAMÉ (někdy také nazývanou drhání nebo sukování). Jde o poměrně oblíbenou metodu, která spočívá ve svazování provázků či nití do různých uzlíků. Lze tak vytvořit zajímavé krajky, spirály či jiné požadované tvary.

Jako materiál náramku je použita voskovaná nit značky LINHASITA. Jde o věhlasnou značku brazilských nití té nejvyšší možné kvality. Tyto nitě jsou stálobarevné, pevné, netřepí se a po zpracování krásně drží tvar. Díky již zmíněné vysoké kvalitě nití je zaručena i dlouhá životnost a odolnost tohoto náramku. (Nitě jsou vyrobeny ze stoprocentního nylonu).

Nastavení velikosti náramku je řešeno posuvným stahovacím uzlíkem, kterým si jednoduše zvětšíte nebo zmenšíte obvod dle potřeby. Náramek je dělaný tak, aby byl vhodný pro většinu běžných zápěstí, i tak je však dobré si pomocí krejčovského metru obvod svého zápěstí změřit a zkontrolovat tak, jestli pro vás daný náramek bude vhodný.

Náramek není dobré vystavovat vysokým teplotám, jelikož materiál ze kterého je vyrobený je hořlavý. Proto buďte v blízkosti ohně či jiných tepelných zdrojů velmi obezřetní. Náramek je možné občas lehce omýt vlažnou vodou, na koupání jej však raději odkládejte.

 

Obvod náramku (vnitřní): 14 až 22 cm

Místo nálezu kamene: Rousměrov (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Rozměry kamene: 25 x 15 x 8 mm

 

CO ZNAMENAJÍ ČERVENÁ SLOVA V NAŠICH TEXTECH?

Věříme, že naprostá většina z vás dobře ví, co znamenají červeně vytučněná slova či slovní spojení v našich textech. Pro ty z vás, kdo neví o co se jedná, se to zde pokusíme jednoduše vysvětlit. Pokud kliknete na červeně psané vytučněné slovo nebo slovní spojení, otevře se vám nová záložka (stránka) a vy si tak můžete o daném slovu přečíst mnohem více (podrobný článek).

Jako příklad můžem uvést třeba slovo "křišťál" které naleznete v úvodu popisu tohoto kamene. Po prokliknutí tohoto slova se vám otevře nová záložka a vy si tak můžete přečíst podrobný článek nejen o energetických účincích a vlastnostech křišťálu, ale také o tom, kde se nachází, pro jaké  znamení je vhodný a mnoho dalšího. Stejný postup platí pro všechny ostatní červeně vytučněná slova, která naleznete v popisech u jiných kamenů či v jiných našich textech.

Zjednodušeně řečeno, každé červené slovo nebo slovní spojení na našich stránkách skrývá samostatný článek.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY a to na adrese www.ceskekrystaly.cz

 

Dostupnost Prodáno
900 Kč
Kód produktu 18016
Kategorie Náramky s křišťálem
Položka byla vyprodána...