• 1 z 7
 

Překrásný valounek jemně žlutého citrínu s kouzelným vnitřním světem - tromlovaný český kámen

 

Luxusní kousek českého citrínu z významné mineralogicé lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o tzv. tromlovaný neboli leštěný citrín, který má nádherný tvar valounku.

Díky tomuto zpracování (tromlování) nemá kamínek žádné ostrné hrany a působí opravdu velmi hravým a mazlivým dojmem.

Citrínek je celý výborně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a díky vysoce lesklému povrchu lze i výborně nahlédnout dovnitř celého kamene a pozorovat tak jeho kouzelný vnitřní svět.

Ten ukrývá místy vysokou až drahokamovou čistotu, můžete zde však obdivovat i množstvím nejrůznějších úkazů jako jsou mlhovinové závoje, inkluze nebo peříčka. Po důkladnějším prozkoumání lze objevit i duhové odlesky (barevné duhy).

Samotná barva citrínku má pak velmi jemně žlutý odstín. Ten se často označuje jako "barva šampaňského". V některých malých pasážích však můžete pozorovat i sytě oranžové zbarvení, které má na svědomí křemen.

Nejvíce pak kvality kamínku vyniknou, pokud je mokrý a na sluníčku, což je zachyceno na poslední fotografii.

Pokud toužíte po dokonale ohlazeném (tromlovaném) valounku pravého českého citrínu, tento kamínek jistě splní ba dokonce předčí vaše očkávání.

 

Co jsou to vlastně tromlované kameny?

Tromlované nebo též tamblované kameny jsou vlastně leštěné kamínky, které vznikají z původně surových (přírodních) kamenů. Ty se několik dní otáčejí ve speciálních bubnech společně s brusným a později leštícím práškem. Tímto zpracováním (tromlováním) se napodobuje přírodní proces omílání kamínků vodou v potůčkách či řekách. Tromlování dokáže tento přirozený proces značně urychlit a nám tak z nevzhledných surových úlomků kamenů za relativně krátkou dobu vniknou nádherné valounky, které jsou krásné na pohled a velmi příjemné až mazlivé na dotek.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 48 x 33 x 23 mm

Váha: 53 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

U nás vždy víte, co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje. V tomto popisu navíc naleznete i červeně vytučněná slova či slovní spojení, pod kterými naleznete jednotlivé články. (Stačí na toto červeně psané slovo kliknout a v novém okně vašeho prohlížeče se otevře celý článek).

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

————————————————————————————

→ Další české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
1 850 Kč
Kód produktu 21915
Kategorie Pravý citrín - přírodní kámen z Česka
Položka byla vyprodána...